KAFKASYA HABER

Son Kaleyi de Kaybettiler!

Son Kaleyi de Kaybettiler!
118 views
22 Haziran 2021 - 20:59

Eğitim Bir-Sen Rize 1 No’ lu Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Karasu Kuruluşu 1943 yılına dayanan, o zamanın şartlarında iyi niyetlerle yola çıkılan ancak 78 yıllık geçmişi ile bugün üyelerine güven veremeyen İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN)’nın 19 Haziran 2021 Cumartesi günü Türkiye genelinde ilçe temsilciliği seçimleri gerçekleştirildiğini söyledi.

Karasu açıklamasında, “Yapılan seçim sonuçlarına göre üyelerin çoğunluğu İLKSAN ’da değişim iradesini net olarak ortaya koymuştur. Bu sonuçlara göre artık İLKSAN bir sendikanın üyelerine attığı mesajda “elimizde kalan son kalemiz” olarak görülmeyecek yönetimi emin ve ehil ellere devredilmiş olacaktır. Bu seçimlerde iradesini değişimden yana kullanan tüm İLKSAN üyelerine yürekten teşekkür ediyoruz. Tüm engellemelere rağmen İLKSAN seçimleri nihayet yapılabildi. Seçimden kaçan mevcut yönetim önce 4 yıl olan yönetim kurulu üyeliği süresini ülkemizde hiçbir kurum, kuruluş, dernek veya vakıfta olmayan 6 yıla çıkarmıştır. Fakat yüksek mahkeme bu kararı reddetmiştir. Bunun üzerine mevcut yönetim mecbur kalıp acilen 3 Nisan’da seçim kararı almak zorunda kalmıştır. Gün gelip çatınca da Pandemiye sığınarak seçimi belirsiz bir tarihe ertelemişlerdir” dedi.
Karasu, “Bütün bu oyalamalardan sonra 19 Haziran 2021 tarihinde yapılan seçimlerde birikimlerinin erimesini istemeyen, daha fazla emekli ikramiyesi almak isteyen duyarlı İLKSAN üyelerinin “yatırımdan, kârdan yanayız” diyerek değişime destek olmalarından dolayı tüm üyelere teşekkür ederiz. Yapılan seçimlerde Rize’deki 13 temsilcilikten 9 tanesini değişimden yana olan adaylar kazandı. 4 temsilcilik İLKSAN’ı babasının çiftliği sanan, kaybedilmeyen son kale olarak gören yetkisiz, etkisiz sendika tes adayları aldı. Kazanan ilçe temsilcileri Eylül ayında yapılacak delege seçiminde Rize’den 2 delegenin de değişimden yana olan adaylar arasından seçilerek İLKSAN Genel Kurulu’na yollanacağı bellidir. Tüm İLKSAN üyelerine hayırlı olsun. Seçim sürecinde değişimden yana olan adaylara bu gayretlerinden dolayı teşekkür ederim, tebrik ederim. Değişimden yana olup kazanamayan adaylar aslında kaybetmedi, o ilçelerimizde ki İLKSAN üyeleri, seçimi, sandığı umursamayanlar kaybetmiş oldu. Türkiye genelinde değişimden yana olan üyelerimiz toplam 220 olan delegeden 105 delegeyi kazanması kesinleşti. Yıllarca İLKSAN’ı elinde bulunduran ancak üyenin lehine hiçbir bereketi bulunmayan, sandığı kaybedilmemesi gereken son kalesi olarak gören tes delege çoğunluğunu kaybederek 92 delege de kalmıştır. Geriye kalan 23 delege ise Eylül ayında yapılacak seçimler sonucu kesinleşecektir. Bu sonuçlar ortadayken tes’in başkanının seçimleri kazandığını çarşaf çarşaf yazılarla medyaya duyurması ya hesap bilmiyor veya sandıkta uğradıkları hezimetin şaşkınlığı ile sanal kazanca dönüştürmeye çalışıyorlar” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -