KAFKASYA HABER

‘Yetkililerin Sel Baskınlarına Çözüm Bulması Gerekiyor’

‘Yetkililerin Sel Baskınlarına Çözüm Bulması Gerekiyor’
143 views
15 Temmuz 2021 - 21:20

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Trabzon milletvekili Ahmet Kaya ile beraber Rize’ye gelerek Çayeli, Güneysu ilçeleri ve Merkeze bağlı Muradiye Beldesinde afetten zarar gören vatandaşları ziyaret ettiler.

 

 

CHP Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel başkan yardımcısı Seyit Torun afet bölgelerini ziyaretinden sonra ANKA Haber Ajansı’ na özel açıklama yaptı Torun açıklamasında, “Rize’de yaşanan sel olayından sonra il başkanımızın refakatiyle ilgili Genel başkan yardımcımız Uğur Bayraktutan ve Trabzon milletvekilimiz Ahmet Kaya ile beraber önce afet bölgelerinden biri olan Çayeli’ne gittik. Güneysu ilçesine ve Muradiye bölgesine geldik. Afet bölgelerinde birçok insan mağdur oldu onları ziyaret ettik. Çayeli ilçesinden Güneysu’ ya gittik. Orda da büyük bir tahribat olmuş, özellikle ilçe merkezinde birçok işyeri sular altında kalmış, ayrıca can kayıpları da var. Ardından Muradiye beldesindeyiz. Burada da 3 can kaybımız var. Bir kişi şuan hala heyelan altında. Arama kurtarma çalışmaları yapılıyor. Gerçekten çok üzgünüz. Gezdiğimiz yerlerde gördük ki her yıl aynı şeyleri görüyor ve konuşuyoruz.  Geliyoruz ölenlerimize rahmet diliyoruz, geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz ve dönüyoruz.  Artık yetkililerin bu konuya kesinlikle bir çözüm bulması gerekiyor” dedi

Karadeniz Her Yıl Bu Felaketi Yaşıyor

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel başkan yardımcısı Seyit Torun, “Yaraları sarıyoruz, acıları gideriyoruz demekle olmuyor. Her yıl Karadeniz bu felaketi yaşıyor.  Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun her yıl bu sorunları yaşıyor. Her yıl yaşanan felaketlerde ciddi kayıplar veriyoruz. Ciddi bir bedelle karşı karşıyayız. Buraların artık planlamasının yapılıp özellikle suyun akışını değiştirecek ve ya geçmişte kurumuş dereler ve su yataklarının yeniden rehabilite edilerek bundan sonra ki oluşabilecek felaketlerin önüne geçmemiz gerekiyor.  Vatandaşlarımız her yağmur yağdığında kaygılı. Artık bu olayları yaşamamız lazım. Eğer meclisten karar çıkarmak, yasa çıkarmak gerekiyorsa biz buna hazırız. Yapılması gereken çalışmalar varsa Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz buna hazırız. Çünkü bu üzerinde siyaset yapacağımız bir konu değil. Acımızda sevincimizde ortak,  bu yüzden bir an önce bu konulara çözüm üretmek zorundayız” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -