KAFKASYA HABER

İnek kuyruğu hayatını kurtardı

İnek kuyruğu hayatını kurtardı
164 views
13 Ağustos 2021 - 20:42

Koçdüzü yaylasında meydana gelen olayda dün akşam saatlerinde kendisine ait büyük baş hayvanları ahıra almak isteyen 56 yaşındaki Kemal Karadeniz’in üzerine yıldırım düştü.

Koç düzü yaylasında hayvanlarını hava muhalefeti nedeniyle ahıra sürüklemek isterken Yıldırım düşmesi sonucu İnek Kuyruğuna tutunan Kemal Karadeniz hayatını ineğe borçlu.

Koçdüzü yaylasında hayvancılık yapan 56 Yaşındaki Kemal Karadeniz havanın yağmaya başlaması ile birlikte hayvanlarını ahıra sürüklemeye başladı, bir ineği kuyruğundan tutarak ahıra sürüklerken Yıldırım düşmesi ile akım bir anda hayvana geçti ve hayvan telef oldu.

15 Metre savruldu

Kemal Karadeniz hayvanları ahıra sürüklerken ineğin kuyruğundan tutarak onu ahıra sokmak istediği sırada yıldırım düştüğünü belirtildi. Yakınlarının yaptığı açıklamada “ Yıldırım düşmesi sonucu  akım ineğe geçti ve 15 metre ileriye savruldu, inek telef oldu, Kemal yerde baygın yatıyordu ve 112 yi arayarak yardım istedik, Araştırma hastanesine kaldırıldı, sağlık durumu iyi, hayatını ineğe borçlu” denildi.

Kemal Karadeniz’in oğlu Ahmet Karadeniz ise babasının yıldırımı elindeki şemsiye nedeniyle paratoner gibi çektiğini ve ineğin kuyruğundan tuttuğu için arada iletken vazifesi gördüğünden zarar görmediğini dile getirerek “Babam herhangi bir sıkıntım yok diye hastaneye gelmek istemiyordu. Biz apar topar getirdik. Doktor hayret etti. Biz 15 metre fırlatıldı diye söylediğimizde doktorlar çok şaşırdı. Serum falan takıldı. Elektrik böbreklere bir ufak zarar vermiş. 24 saat bekledik ve çıktık. Babamın şemsiyesi vardı, şimşeği şemsiyeden aldı diye düşünüyoruz. Direk de ineğe verdi. Yani babam aracı olmuş oldu. İnek telef oldu ama babam iyi” dedi.

 

Esin BAYRAK

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -