KAFKASYA HABER

Rize’de Mobil bankacılık Yöntemiyle Bir Kadın Dolandırıldı

Rize’de Mobil bankacılık Yöntemiyle Bir Kadın Dolandırıldı
180 views
21 Ağustos 2021 - 16:15

Rize’ de bir bayan mobil bankacılığı tarafından 100 bin lira dolandırıldı. Çaykur’ a bağlı bir fabrikada çalışan Maksude Öztürk isimli kadın önceki gece saat 02.00 civarında adına mobil bankacılığı yöntemiyle 100 bin lira çekildi. Çekilen kredinin bir bölümü başka bir banka hesabına aktarıldı

 

 

Maksude Öztürk isimli vatandaşın bağlı olduğu banka, kendisini uyararak hesaplarında bir hareketliliğin olduğunu, bunun bilgisi dâhilinde olup olmadığını sordu. Öztürk kendisinin bilgisi dâhilinde olmadığını söyleyerek dolandırıcılık olayı ortaya çıktı. Aynı zamanda ÇAYKUR personeli olan Maksude Öksüz, sabah saatlerinde olayı Rize Emniyet Müdürlüğü Siber suçlar ve Rize Adliyesine suç duyurusunda bulunarak olayın faillerinin bir an önce ortaya çıkarılması ve zararını karşılanmasını istedi.

Maksude Öztürk yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızın çok dikkatli olmasını istiyorum. Benim haberim olmadan, benim onayım olmadan kredi arkamdan çekildi. Çeken kişi krediyi kullanmaya başladı. Bende suç duyurusunda bulundum. Bağlı olduğum banka bu durumda beni aradı. Adınıza 100 bin lira kredi çekildi dedi. Haberiniz var mı diye sordu. Benim haberimin olmadığını söyledim. Bunun üzerine banka hesaplarımı kapattı. Tekrar kredi çekerek benim çekmediğim krediyi ödedim. Şimdi suç duyurusunda bulundum. Sonucu bekliyorum” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -