KAFKASYA HABER

Berat Albayrak’ın kardeşinin sahibi olduğu Sabah Gazetesi TRT’yi topa tuttu

Berat Albayrak’ın kardeşinin sahibi olduğu Sabah Gazetesi TRT’yi topa tuttu
346 views
02 Eylül 2021 - 20:38

 Gazete, “Kuvözdeki bebekten bile vergi alıyorlar yine de 81 milyon insanı eşek yerine koyuyorlar” yorumunu yaptı.

 

Berat Albayrak’ın kardeşi Serhat Albayrak’ın sahibi olduğu Sabah Gazetesi, TRT’yi ağır eleştiri topuna tuttu. Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, elektrik faturasından ve vergilerden alınan paralarla yayın hayatını sürdüren TRT’yi “81 milyonu eşek yerine koyuyorlar” diyerek eleştirdi.

Bugün “Bravo TRT Müzik!.. İşte bu!..” başlıklı bir yazı yayınlayan Hıncal Uluç, “Kuvözdeki bebekten, yoğun bakımdaki hastadan dahi vergi alıyorlar.  TRT’nin, vergileri ile o yayınların masrafını ve o TRT Müzik çalışanlarının maaşlarını ödeyen tam 81 milyon insanı eşek yerine koymalarına tahammül edemedim.” dedi.

TRT Müzik’ten umudunu kestiğini ve hiç açmadığını, ancak tavsiye üzerine kanalı açtığını söyleyen Hıncal Uluç, şu ifadeleri kullandı:

“Ama TRT Müzik giderek keyfimi kaçırmaya başladı.. 24 saat klip yayınlayan televizyon, durmadan tekrar yayın yapar mı?. Nasreddin Hoca, “Eski ayları kırpar kırpar yıldız yaparlar” demiş. Bunlar TRT’nin o bitmez tükenmez arşivinden kırpmaya dahi üşeniyorlar ve nasılsa yaptıkları bir kırpığı on defa yayınlıyorlar.. Abartmıyorum.. Tam 81 milyon.. Yeni doğmuş, kuvözdeki bebekler, yoğun bakımda bitkisel hayat yaşayan beyni durmuş yaşlılar dahil herkesten, ama herkesten vergi alıyor TRT. O bebeğin kuvözünü ısıtan ve aydınlatan elektrikten komisyon alıyor. O yaşlının nefes almasını sağlayan makinenin kullandığı elektrikten komisyon alıyor. Hayatında televizyon görmemiş köylünün evindeki 60 mumluk ampulü yakan elektrikten komisyon alıyor..

 

 

Bu ülkede televizyon vergisini ödemeyen hiç ama hiç kimse yok.. Şu TRT Müzik yazısını yazarken bile TRT Müzik dahil, adında TRT olan her ama her kurumun masraflarını ve maaşlarını ben ödüyorum, bilgisayarımın kullandığı elektrik üzerinden.. Öyle bir yasası var TRT’nin..”

MİLLİ GAZETE

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -