KAFKASYA HABER

Dolgu devam ediyor..

Dolgu devam ediyor..
171 views
05 Ekim 2021 - 16:01

Rize belediyesi tarafından millet bahçesi olarak planlanan sahil dolgu çalışmaları aralıksız devam ettiriliyor.

Deniz dolgusu ile yeni alanlar kazanmaya devam eden Rize belediyesi dolgu çalışmalarına yenisini ekleyerek Millet bahçesi için çalışmaları sürdürüyor.

Ekrem Orhon ile başlayan dolgu çalışmalarına Bülent Koç,  Memiş Ali Usta, Hızır Hop, Halil Bakırcı ile devam edilirken, Reşat Kasap döneminde dolgu çalışmaları sonlandırılmıştı.

2,5 yıl önce Belediye Başkanlığına seçilen Rahmi Metin ile başlatılan dolgu çalışmalarında 300 dönüm alan dolgusu başladı.

Derinlik arttı

Deniz dolgusunun Tuzcuoğlu parkının yanından Ekrem Orhon ile başlatılmasının ardından deniz dolgusu denize doğru devam ettirildi. Şehir merkezinin 3 de bir alanının dolgu olması ile birlikte riskte büyümeye başladı. Dolgu alanı üzerinde yapılan binaların risk taşıması nedeniyle başlatılan kentsel dönüşüm ile binalar yenilenirken Belediye tarafından başlatılan dolgunun deniz derinliğinin 25-30 metreye kadar ulaştığı belirtildi.

İtfaiye önünde başlayan dolgu çalışmaları Çaykur Genel Müdürlüğü önüne kadar sürdürülürken bu alanda Millet bahçesi yapılacağı belirtildi.

Dilek Onay Can

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -