KAFKASYA HABER

CHP’li başkandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tam destek!

CHP’li başkandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tam destek!
223 views
26 Ekim 2021 - 17:28

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’a destek olarak, “Arkasında durmaya hazırım” dedi.

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 10 ülkenin büyükelçisinin tutuklu bulunan  Osman Kavala’nın serbest bırakılması için yaptığı çağrıya tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, gereğinin yapılmasını istedi.

“BÖYLE BİR HADLERİ VE HAKLARI YOK”

Yargıya müdahale etmenin hiçbir ülkenin haddi olmadığını belirten Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Geçtiğimiz günlerde 10 ülkenin büyükelçisi Osman Kavala’nın serbest bırakılması yönünde Türkiye Cumhuriyeti’ne çağrıda bulundular. Türkiye Cumhuriyeti müstemleke değil. O ülkelerin sömürgesi falan asla değil. Dolayısıyla hiçbir ülkenin büyükelçileri Türkiye Cumhuriyeti’ne şu insanı serbest bırak diyemez. Böyle bir hadleri ve hakları yok. Türkiye’nin eksikleri var ama biz yargının bağımsız olduğu bir Türkiye olduğunu iddia ediyoruz. Yargının eksikleri var. biz bunu kendi aramızda tartışırız. Ama hiçbir ülkenin haddi değil Türkiye’nin içişlerine karışmak. Türkiye’nin yargısına müdahale etmek. Bu noktada sayın cumhurbaşkanı bir talimat verdiğini söyledi. 10 ülkenin büyükelçisinin istenmeyen kişi olması ilan edilmesi yönünde talimat verdi. Bu büyükelçiler derhal istenmeyen kişi ilan edilip, 48 saat içinde ülkeyi terk etmesi sağlanmalıdır. Yoksa bunun sonu gelmez. Ben Cumhurbaşkanı’nın çağrısını destekliyorum” dedi.

“BU GÖRÜŞLER BENİM ÖZGÜN GÖRÜŞLERİM”

Özcan, görüşlerinin parti görüşü olmadığını da belirterek, “Bu görüşler benim özgün görüşlerim. Parti farklı bir görüş ileri sürer o ayrı. Ben partiyi temsilen konuşmuyorum. Bir talimat veriyorsa cumhurbaşkanı gereği yapılmalıdır. Ben de Bolu Belediye Başkanı olarak bundan dolayı sayın Cumhurbaşkanı’nın arkasında durmaya hazırım” şeklinde konuştu.

MİLLİ GAZETE

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -