KAFKASYA HABER

KURU MEYVE ÜRETİM ATÖLYESİ PROJESİ

KURU MEYVE ÜRETİM ATÖLYESİ PROJESİ
529 views
02 Kasım 2021 - 13:51

2021 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında “Kuru Meyveli Atıştırmalıklar Üretim Atölye Projesi” adlı projemiz Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildi.

SOGEP kapsamında “ Kuru Meyveli Atıştırmalıklar üretim Atölyesi projesi” Yusufeli ilçesinde hayata geçiyor.

Proje kabulü sonrasında bugün Belediye Başkanımız Eyüp Aytekin imzaları attı. İmzalamaya DOKA Birim Başkanı Hacı Salih Şahin refakat etti.

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin,” Yusufeli Belediyesi bu projenin % 51 ortağıdır. Diğer ortaklarımız ve DOKA işbirliği ile hayata geçirilecek olan Kuru Meyveli Atıştırmalıklar Üretim Atölyesi’nin yeni Yusufeli’nin tarımsal üretiminin geliştirilmesi ile birlikte önemli bir tesis olmasını bekliyoruz. Bu bağlamda Keçevet bölgesinde kurulacak olan bir tesis ile Yeni Yusufeli Meyve Bahçelerinde üretilecek olan meyveleri ve vatandaşlarımızın ilimizin her yerinde ürettikleri meyveleri atölyemizde değerlendirerek Artvin ve Yusufeli ekonomisine katkı sağlamayı umut ediyoruz. Projemize desteklerinden dolayı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’na ve çok önemli katkı ve destekleri olan Sayın Milletvekilimiz Erkan Balta ile Sayın Valimiz Yılmaz Doruk beye teşekkür ediyorum. ”dedi.

Abdurahman TOSUN

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -