KAFKASYA HABER

Kılıçdaroğlu son noktayı koydu! Yavaş veya İmamoğlu aday gösterilir mi

Kılıçdaroğlu son noktayı koydu! Yavaş veya İmamoğlu aday gösterilir mi
472 views
06 Kasım 2021 - 22:12

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Karar TV Youtube kanalında partisinin belediye başkanlarının cumhurbaşkanlığı adaylığında gösterilip gösterilmeyeceğine dair net konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Elif Çakır ve Taha Akyol sunduğu Gündem Özel’in konuğu oldu.

Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı partileri CHP ve İYİ Parti’nin Cumhurbaşkanı adaylığı için belediye başkanlarının gösterilip gösterilmeyeceği konusunda “İstanbul ve Ankara belediye meclislerinde çoğunluğumuz yok, belediye başkanlarımız görevlerine devam etmelerini istiyorum. Önlerinde zaman var.” açıklamasını yaptı.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili sorulan sorulara şu  cevapları verdi:

Cumhurbaşkanı adayı nasıl olmalı?

Devleti tanıması lazım önce bu çok önemli çünkü alınan kararların nasıl süreçler doğuracağını bilmesi lazım. Yine uzlaşmacı olması lazım. Cumhurbaşkanı adayının bütün siyasi partilerle samimi bir görüşme içinde olması lazım. Bunlar uzlaşmacı kimliğinin olması, liyakati koruması, kurumlara müdahaleyi engellemesi, her kuruşun hesabının vatandaşa verilmesi, bütçenin kaynaklarının nereye ne kadar harcandığının hesabını vermesi… Bu pozisyonda bir kişi olursa huzur sağlanacak, atamalar liyakate göre yapılacak, gençlere güven verecek. Gençler özgürlük istiyor, baskı olmasın istiyor, bu gençler bir siyasi partinin kimliği altında da görünmek istemiyor. Ben karamsar değilim. Ülkenin çözülmeyecek sorunu yok aslında.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -