KAFKASYA HABER

Döviz bürolarına akın

Döviz bürolarına akın
222 views
21 Aralık 2021 - 19:57

Doların yükselmeye başlaması ile tüm birikimlerini dolara yatıranlar düşmeye başlaması ile birlikte döviz bürolarına akın etmeye başladılar.

Kısa sürede 9 TL den 19 TL ye kadar yükselen dolara yatırım yapanlar bir gecede doların kan kaybetmeye başlaması ile birlikte yastık altlarından dolarlar döviz bürolarına akmaya başladı.

Doların bir aylık bir süre içinde yükselmeye başlaması ile birlikte dövize yatırım yaparak yatırımlarını Dolar a çeviren insanlar yükselmenin devam edeceği düşüncesi ile beklenti içinde girerken, önceki akşam Cumhurbaşkanının açıklamaları sonrasında hızlı bir düşüşe geçen dolar bir geçede 7 TL değer kaybetmesi ile sabahın erken saatlerinde döviz büroları önünde kuyruklar oluşmaya başladı.

Düşüş sürüyor

Dövizde düşüş devam ederken yastık altı ve kasalarında Dolar veya Euro bulunan vatandaşlar dövizin kan kaybetmesi üzerine daha fazla düşeceği endişesi ile internet bankacılığı ile dövizlerini bozdurmak isterken bankalar gece saatlerinde internet bankacılığı döviz satım işini kapattı. Bankalarla işlerini halledemeyen dövizciler sabah saatlerinde hızlı düşüşe geçen Dolarlarını bozdurmak için Döviz bürolarına akın etti. Döviz büroları önünde oluşan kuyruklar ile birlikte ellerinde dolar bulunanlar dolarlarını Türk lirasına çevirmeye başladı.

ESİN BAYRAK

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -