KAFKASYA HABER

“Ayine-i kalp olabilmek”

“Ayine-i kalp olabilmek”
547 views
30 Aralık 2021 - 17:52

Dünyanın en huzurlu en güzel hali kendi kalbine eşlik edebilmekte onunla beraber dinlenmekte…Daha da önemlisi kendi kalbinle birlikte hem kendi dünyana hem de dünyaya ayna olabilmekte ya da kalp aynası olup gönüllerde yer edinmekte…

Bütün hüzünler ,gamlar ,kederler hayatta yaşadığımız her türden sıkıntılar ve bizimle beraber ünsiyet etmiş bütün haller bizi daha iyi bir insan olabilmemiz adına kalbimizin gelişimi kalbimizin güzelleşmesine gebe fırsatlar bütünün hepsi olarak adlandırılabilir.

Bütün bu çabalar kalbimizin ehilleşmesi adına atılan adımların temelini oluşturan sebeplerdir.
Sol yanımızda duran heyecanı ,sakinliği , monotonluğu, sessizliği,ritmi,neşeyi ve hüznü ve daha nicesini içinde barındıran duyguların sentezlendiği manevi coğrafi keşiflerin yapıldığı ve bütün organların hem bekçiliğini hem de efendiliğini yaptığı en büyük kumandan kalp.Sizinle birlikte herşeye eşlik eden fakat manen muhafazası en çetin olan bir değer kalp.
Kalbiyle sizi seven insanlar kalbi ile beraber sizi destekleyen kucaklayan kalbiyle haykıran ve kalbi ile düşünüp kalbi ile karar veren insanlar kümesi.Yalnız sağduyuya önem veren gelişi güzel değil kalbi selim ve ayine-i kalp olmuş her türlü cereyan eden olumsuzluklardan feragat edip sadece yürekle ,aklı selim ve kalben düşünen insanlar.

Güzel bir sözün içinde bütün güzelliklere ait güzel bir kalp bulunur.Kalbinizle ahlakınız okunur.Kalbinizle sevilir ve sevindirilirsiniz.

Kalbinize iyi davranın.Çünkü kalbinizin güzelliğidir sizi siz yapan değer verdiğiniz herşey.Kalp herşeydir.Bir kalbiniz var unutmayın.Sizleri güzel kılan yaşamın anlamını taşıyan eşyanın yüzü ya da suretler değil.Yalnız ve yalnızca kalbiniz.

Cahit Zarifoğlu’nun dizelerinde yükselen ses ile söze ara verip ,bitirelim.
“Bir kalbiniz vardı onu hatırlayınız.”

 

KAFKASYA HABER ÖZEL-CUMA SOHBETİ

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -