KAFKASYA HABER

AK Parti 105 inci kez toplandı

AK Parti 105 inci kez toplandı
180 views
16 Ocak 2022 - 16:33

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayatı Yazıcı Yazıcı PKK’lı teröristle fotoğrafı basına yansıyan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel olayının değişik boyutları ile Türkiye’nin gündeminde olduğunu belirtti.

AK Parti Rize il danışma kurulu Basına kapalı olarak gerçekleştirdiği danışma kurulu toplantısına Genel Başkan Yardımcısı Hayatı Yazıcı, Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Artvin Milletvekili Rize koordinatörü Ertunç Erkan Balta ve teşkilat mensuplarının katılımlarıyla İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

AK Parti Rize’de 105.cisi gerçekleştirilen İl Danışma toplantısının açılış konuşmasını İl Başkanı İshak Alim yaptı. Alim konuşmasında “Öyle bir teşkilatta görev yapıyoruz ki Allah’a hamdolsun Cumhuriyet tarihinin yüzü ak, alnı açık başı dik bir şekilde sokağa çıkabilen hizmetlerini gururla anlatabilen teşkilat mensuplarıyız. Hatta bazen anlatmakta kifayetsiz kalıyoruz. Devasa hizmetleri hem ülkemize hem ilimize buluşturuyoruz. Dün Rize Artvin Havalimanımızı İlçe başkanlarımızla birlikte inceledik. Kalitesiyle, donanımıyla,  yapımıyla gerçekten devasa bir hizmet. İnşallah bölgeye hakikaten yüksek konforda müthiş bir hizmet sunacak olan bu havaalanı çok yakın bir zamanda hizmete açılacak. CHP Havalimanı, lojistik üs ve Ovit tüneline ne gerek vardı diyor. Yakın zamanda ne söylediler. Din eğitimi alan çocuklarımızla ilgili ortaçağ zihniyeti tak iyeyi yaparlar bizi takiyecilikle suçlarlar. Hemen yanı başımızda Güneysu ile alakalı neler söylediler. Genel manada söylediler. Eğer Hakim ve Savcı başörtülü ise kardeşim ben bunun adaletli bir karar vereceğini düşünmüyorum derler. Öğretmenler AK Partiye gönül verdiyse kesinlikle öğretmen olamaz derler. Sanatçılar eğer AK Partiye sempati duyuyorsa onların hiçbir şekilde sanatı icra etmesine izin vermezler. Demokratik olduklarını, medeni olduklarını özgürlükçü olduklarını ifade ederler. Ancak ortaçağ zihniyetinden düşüncesinden bir türlü çıkamadılar. Biz ne yapacağız daha fazla çalışacağız. Köy köy mahalle mahalle kapı kapı dolaşacağız çalışmalarımıza devam edeceğiz ve  Allah nasip ederse Haziran 2023 ‘te gerekli cevabı sandıkta vatandaşlarımızla hemşerilerimizle beraber vereceğiz” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı “İyi ki birlikteyiz İyi ki hep birlikte AK Parti’deyiz”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Rize Milletvekili Hayati Yazıcı İl Danışma toplantısında yaptığı konuşmasında; “Türkiye’de insanımızın hangi alanda sıkıntısı varsa imkanlara göre bunları belirlemek suretiyle bunları planladık. Sonra elimizdeki imkanlarla planladığımız projeleri  somut şekle dönüştürdük hizmete sunduk” dedi.

Konuşmasına gündeme dair açıklamalarla devam eden Yazıcı PKK’lı teröristle fotoğrafı basına yansıyan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel olayının değişik boyutları ile Türkiye’nin gündeminde olduğunu belirtti. Devletin önemli görevleri olduğunu ve en önemli görevinin de vatandaşın can güvenliğini sağlamak, hayat bütünlüğüne yönelmiş bütün tehdit edici unsurları icra edenleri yargıya teslim etmek ve gerektiğinde de eylem devam ediyorsa etkisiz hale getirmek olduğunu vurgulayan Yazıcı, Türkiye’nin maalesef tarihinin son 40 yılında en önemli sorunlarından birinin güvenlik konusu ile bağlantılı terörizm olduğunun altını çizdi.

Yazıcı, İstanbul Büyükşehir Belediyesinde terör bağlantılı elemanların işe alındığı iddialarına ilişkin de soruşturma sürecinin devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti: “Terör örgütünü koruyucu, kollayıcı ya da göreve alınmış kişilerin, hayatları içerisinde, yaşamları sürecinde terörle ilgili hukuksal alanları ihlal edici eylemleri görüldüğü halde işe başlatılmışsa, elbette bunu başlatanların da sorumluluğu var. Hukuk devleti önemlidir. Demokrasinin kriterleri var. Demokrasi elbette hak ve özgürlükleri önemser. Bu alandaki eylemleri ölçülülük esasına göre bir kritere tabi tutar. Sonuçta hiç kimsenin kanunu ihlal ederek yaptığı eylem ve işlemlerin yanında kar olarak kalmaması gerekiyor. Halk deyişi ile adalet haklıya hakkını vermek, haksıza haddini bildirmektir. “dedi.

Milletvekili Ertunç Erkan Balta “Rize Dünya için ülkemiz için önemli bir lider yetiştirmiş bir ildir”

Artvin Milletvekili Ertunç Erkan Balta “Önemli bir davanın neferleriyiz. İyi ki bu partideyiz bu partide olmak bir şereftir. Hangi makamda hangi mevkide olursak olalım önemli değil Recep Tayyip Erdoğan’ın sayesinde biz iki yüz üç yüz yıllık mahkum, mahcup aciz devlet millet olmaktan bugün artık dünyada kader belirleyen bir devlet haline geldik. Coğrafyanın kaderi, Kafkasların kaderi Ortadoğu’nun kaderi falan değil bu coğrafyanın kaderi artık kader belirleyebilen bir devlet konumuna geldiysek bu elbette ki AK Parti sayesinde olmuştur. AK Partinin en önemli gücü liderimizden sonra en önemli gücü teşkilatlarıdır kadrolarıdır. Bugün büyüyen dünyada söz sahibi artık ders alan değil ders veren,  borç alan değil borç veren bir ülke haline gelmiş Türkiye’yi tekrar eski haline döndürmek  için gerek içerde gerek dışardaki bütün işbirlikçiler 2023 te bütün hünerlerini gösterecekler. Rize ‘de inşallah bugüne kadar yaptığı gibi yine inşallah AK Partiye olan desteğini en yüksek seviyede gösterecektir.  Rize’nin inşallah yeni bir tarih yeni bir rekora imza atacağına inanıyorum” dedi.

Milletvekili Osman Aşkın Bak “Sonuna kadar Recep Tayyip Erdoğan”

Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak Rize Teşkilatlarının coşkulu heyecanlı halini sevdiğini belirterek, “ Bu toprakların çocukları her zaman böyle. Dışarda yağmur var kar var ama bizler, sizler buradasınız memleketimiz için çalışmaya devam ediyoruz. Evet zor bir süreçten geçiyoruz ama tek yumruk olarak ülkemizin bu zor süreçten çıkması için hep beraber daha dik duracağız. Herkes oyunlar planladı Amerika’dan yardım istedi. Joe Biden dedi ki muhalefet iyi çalışmalı bizde destek olmalıyız. Ekonomiye saldırdılar, planlar yaptılar ama Ahmet Kaptan’ın oğlu Recep Tayyip Erdoğan yaptığı hamlelerle onların oyunlarını boşa çıkardı. Recep Tayyip Erdoğan bütün planları oyunlara parçalaya parçalaya bozarak yürümeye devam ediyor” dedi.

Programda İl genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ve Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu yaptıkları çalışmalarla ilgili sunumlar gerçekleştirdi. Toplantı yapılan teşkilat çalışmalarının müzakeresi ile son buldu.

FİKRET KARABULUT

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -