KAFKASYA HABER

Indeed yayınladı! Getir, Hangi Ülkede, Ne Kadar Maaş Veriyor?

Indeed yayınladı! Getir, Hangi Ülkede, Ne Kadar Maaş Veriyor?
571 views
16 Ocak 2022 - 17:01

Son yıllarda popüler olan mobil market alışveriş uygulamaları ile alışveriş yapmak son derece yaygınlaştı. Bu uygulamaların başında ise Getir geliyor. İşte ülke ülke Getir maaşları…

 

Avrasya Araştırma şirketinin CEO’su Kemal Özkiraz’ın tweeti üzerine kısa sürede Getir firmasına birçok tepki geldi. Getir’in Almanya’da asgari ücretin iki katı maaşla kurye aramasına sinirlenen birçok sosyal medya kullanıcısı neden Türkiye’de de aynı oranda ödeme yapılmadığına dair pek çok tweet attı.

Webtekno’nun haberine göre; Getir, yaptığı açıklama ile kuryelerinin maaşlarının ülkelere göre değişiklik göstermesi, tamamen piyasa farklılığından kaynaklandığını bildirdi. Birim cinsinden bakıldığında diğer ülkelere yakın oranlarda ödeme yapıldığı görülüyor. Bir Amerikan iş ilanları sitesi Indeed’teki bilgilerden yararlanarak Getir kuryelerinin ABD, İngiltere, Almanya ve Türkiye’deki saatlik ücretlerini bir araya getirdik.

 

Indeed verilerine göre ülke ülke Getir kuryeleri saatlik ücretleri:

Amerika Birleşik Devletleri: 15 $
İngiltere: 10 €
Almanya: 18 €
Türkiye: 11 ₺

Getir kurye maaşları; saatlik ücret, paket başı ücret ve müşterilerden alınan bahşişlerin toplanmasıyla hesaplanıyor. Türkiye’de Getir kuryeleri saat başı 11 TL ve diğer ödemelerle ortalama 2.500-4.000 TL kazanç sağlıyor. Ancak maaşlar bölgeden bölgeye göre değişerek daha yüksek olabiliyor.

MİLLİ GAZETE

 

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN