KAFKASYA HABER

RİZE BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE 3 BİN KİTAP

RİZE BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE 3 BİN KİTAP
242 views
19 Ocak 2022 - 19:19

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin çocukları internetten uzak tutmak ve çocuklara kitap alışkanlığı kazandırmak için kitap dağıtımı yapacaklarını söyledi.

Rize Belediyesi ve Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında öğrencilerin kitap okumasını teşvik etmek amacıyla 35 okulda toplam 3 bin kitap öğrencilere dağıtılacak.

Rize Merkez Hüseyin Yardımcı İlkokulu’nda düzenlenen kitap dağıtım programına Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ve Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen katıldı. Başkan Metin ve İl Milli Eğitim Müdürü Emen öğrencilere kitaplarını takdim etti.

3.’sü düzenlenen kitap dağıtımı programlarında bu güne kadar 6 bin kitap dağıtıldı. 3 bin kitabın daha öğrencilerle buluşacağı projede gençlerin kitap okumaya teşvik edilmesi, milli ve manevi değerleri yüksek bireyler yetiştirilmesine destek verilmesi amaçlanıyor.

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin çocukların internetten uzak kalması ve kitap alışkanlığı kazandırılması için başlattıkları kampanyada 6 bin kitap dağıtımı yaptıklarını belirterek “ 3 bin kitap dağıtımı daha yapacağız, çocuklarımız boş zamanlarında tarihimizi anlamaları, gelişimlerini sağlamaları için kitap dağıtımı gerçekleştiriyoruz” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -