KAFKASYA HABER

Yusufeli’nde yangın

Yusufeli’nde yangın
214 views
19 Ocak 2022 - 19:23

Yusufeli ilçesinde meydana gelen yangında bir evde başlayan yangın 4 evin tamamen yanmasına neden oldu.

Abdurahman TOSUN

YUSUFELİ: İlçeye bağlı Kuzey mahallesinde bir evde başlayan yangın diğer evlere sıçraması üzerine 4 ev kullanılmaz hale geldi.

Yusufeli Belediyesi İtfaiyesine gelen yangın ihbarını takiben hareket eden ekipler bir adet itfaiye ve su tankeri ile yangın mahalline ulaştı. Yusufeli Belediyesi İtfaiye ekipleri, Artvin Orman İşletme Müdürlüğü Ekipleri ve köylülerin de desteğiyle yangın kontrol altına alındı. Bir evde başlayan yangın rüzgârın etkisiyle civar evlere sıçradı ve 4 ev kullanılmaz hale geldi.

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, ‘’ Esenyaka Köyümüzün Kuzey Mahallesi’nde yangın çıktığı ihbarını aldık. Vakit kaybetmeden ekiplerimiz olay yerine intikal ettiler. Köylülerin ve Artvin Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin yardımlarıyla yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında can kaybı yaşanmamış olması en büyük tesellimiz. Bir evde başlayan yangın evlerin yakın olması nedeniyle diğer evlere sıçradı ve maalesef 4 ev kullanılmaz hale geldi, Rabbim bizleri tüm felaketlerden muhafaza eylesin.’’ dedi.

Yangında herhangi bir can kaybı yaşanmazken maddi hasar meydana geldi.

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -