KAFKASYA HABER

Petran şenlenecek

Petran şenlenecek
242 views
04 Şubat 2022 - 22:01

 

Petran muhtarı Ahmet Yığcı 13 üncüsü düzenlenecek olan Petran Şenliklerine Pazar günü herkesi davet ettiklerini belirterek “ Köy yolunda sorun yok, şenliklerimiz tüm halkımıza açıktır” dedi.

Esin BAYRAK

RİZE: Bu yıl 13 üncüsü yapılacak olan Petran Board şenlikleri Pazar günü müzik programı ve yarışmalar ile son bulacak.

İkizdere ilçesine bağlı Meşeköy( Petran) yaylasında gerçekleştirilecek olan Petranboard şenlikleri Pazar günü yapılacak.

Petran ( Meşeköy) muhtarı Ahmet Tığcı 13 üncü Petranboard şenliklerine tüm Rizelilerin davetli olduğunu belirterek “ Tarihimizden günümüze köyümüzde gerçekleştirdiğimiz tahta üzerinde karda kaymağı geleneksel şenlik haline getirdik. Köyümüzde fazla kar olması nedeniyle komşular arası ulaşım tahta kızaklarla yapılmaktaydı. Bu yıl 13 üncüsünü düzenleyeceğimiz Petranboard şenliklerini Kaymakamlığımız ve köy derneğimiz ile birlikte ortaklaşa düzenliyoruz” dedi.

Muhtar Ahmet Tığcı Petran yaylasında sabah saat 10 da başlayacak olan etkinliklerde konuşmaların ardından konser düzenleneceğini belirterek ^Konserde Onay Şahin, Nihat Yılmaz, İsmail Havuz, Bahar Bakoğlu, Yeşim Civelek ve Emre Havuz konser verecek. Konserin ardından Petran yaylasında tahta üzerinde kayma yarışmaları yapılacak diyen Muhtar Tığcı “ Gelecek olan vatandaşlarımızın mutlaka iyi giyinmelerini istiyoruz, köyümüzde 1 metre dolayında kar var ve yol sorunumuz yok” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -