KAFKASYA HABER

Gübre Desteği Çay Emekçilerinin Hakkıdır

Gübre Desteği Çay Emekçilerinin Hakkıdır
541 views
12 Şubat 2022 - 21:38

Saadet Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı Mustafa Kalender, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri’nin açıkladığı 7500 liralık çay gübresi fiyatına karşılık olarak devletin vatandaşa gübre desteği vermesi gerektiğini söyledi.

“Ülkemizde kabul edilse de edilmese de zorlu bir dönemden geçiliyor. Rize’mizde bu durum çay sayesinde, ek gelir olarak düşünüldüğünde, diğer şehirlere oranla daha az hissediliyor. Ama bir de sadece çay ile geçinen hemşerilerimiz var. Her halükârda bu iki kesim için de, çay tarımının ayakta kalabilmesi için devletimizin gübre desteği vermesi gerekiyor.” diyen Kalender, “Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ‘nin açıkladığı yüzde 30’luk indirim yetersizdir. Ton başına 7500 lira müstahsil için çok büyük bir rakamdır. Gübre desteği çay emekçilerinin hakkıdır.” diye ekledi.

“Ne yazık ki, hükümetin dişe dokunur herhangi bir çay politikası bulunmuyor.” diyen Saadet Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı Kalender, “Günümüz ekonomi koşullarında zaten iyice ezilmiş müstahsilin daha fazla mağdur edilmemesi ve can damarımız çayın kaybedilmemesi için acil bir çay politikası oluşturulması ve müstahsile gübre desteği verilmesi elzemdir.” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -