KAFKASYA HABER

DERMAN” HÜKÜMET EMEKLİYE DERMAN OLMALI”

DERMAN” HÜKÜMET EMEKLİYE DERMAN OLMALI”
556 views
16 Şubat 2022 - 20:02

Asgari ücretin altında milyonlarca kişinin emekli maaşı aldığını belirten Emekliler Derneği Başkanı Recep Ali Derman elektrik, doğalgaz ve hayat pahalılığı karşısında emeklilerin yoksulluğun altına indiğini söyledi.

Rize Emekliler Derneği Başkanı Recep Ali Derman asgari ücretin altında maaş alan emeklilerin zor şartlar altında olduğunu belirtti.

Emeklilerin derman aradığını belirten Rize Emekliler Derneği Başkanı Recep Ali Derman asgari ücretin altında maaş alan işçi, memur emeklilerinin yaşam koşullarının sefalet olduğunu belirterek “ 2500 TL emekli maaşı alan insanlarımız var, Asgari ücret 4250 TL olmasına rağmen insanlar bu maaşla geçinemez hale geldiler. Kira fiyatları ise tefe tüfe hesabından hesaplanmakta, en az elektrik kullanan insanlar yine 250 TL nin altına düşmemekte. İnsanlar evlerinde TV izlemeyecek, çamaşırlarını makinelerde yıkamayacak, ütüsüz pantolon giyecek, buzdolabı çalıştırmaz ise bile 300 TL nin altında elektrik faturası gelmiyor. Adeta emekliler eski günlere yönlendirildi, Gaz lambası ile oturmaya zorlandı” dedi.

Çözüm bulunmalı

Asgari ücretin altında maaş alan emeklilerin maaşlarının mutlaka asgari ücretin üzerine çıkartılması gerektiğini belirten Rize Emekliler Derneği Başkanı Recep Ali Derman “ Artık yoksulluk yok, yoksulluğun altındayız. Emekliler artık çare aramaya başladı. Ülkemizde emeklilere yaşam şansı verilmiyor. Bu insanların tüm yaşantısı çalışmak ile geçmiş ve bu insanlar artık evlerine kuru ekmek bile alamıyorlar. Hükümetin mutlaka bu insanların yoksulluğun üzerine çıkacak tedbirleri alması gerekiyor” dedi

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN