KAFKASYA HABER

Üç Yetim Kardeşin Notu Yürekleri Dağladı

Üç Yetim Kardeşin Notu Yürekleri Dağladı
215 views
19 Şubat 2022 - 21:33

Üç yetim kardeş, sayacı okumaya gelen memura not bırakıp ricada bulundu: Su saatini de sökerseniz bu evde barınamayız

Üç yetim kardeşin sayaç okuma görevlisine bıraktıkları iddia edilen not, sosyal medyada gündem oldu. Kardeşler, su sayacına bıraktıkları notta “Sayın görevli abi. Arkanıza bakın, doğal gaz da kesik. Biz yetim üç kardeş, canla başla çalışıyoruz borçları kapatmak için. Su saatini de sökerseniz bu evde barınamayız ve felaketimiz olur. Lütfen abi bizi idare edin, Allah rızası için” ifadelerine yer verdi.

Faturalara yapılan zamların ardından vatandaşların geçim sıkıntısı sürüyor. Son olarak ise üç yetim kardeşin bıraktığı iddia edilen not, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

“Lütfen Abi Bizi İdare Edin”

Daha önce faturayı ödeyemediği için doğalgazı kesilen kardeşler, sayaç okuyan İSKİ işçisine bıraktıkları notta, “Sayın görevli abi. Arkanıza bakın, doğal gaz da kesik. Biz yetim üç kardeş, canla başla çalışıyoruz borçları kapatmak için. Su saatini de sökerseniz bu evde barınamayız ve felaketimiz olur. Lütfen abi bizi idare edin, Allah rızası için” ifadelerine yer verdi. Üç yetim kardeş, sayacı okumaya gelen memura not bırakıp ricada bulundu: Su saatini de sökerseniz bu evde barınamayız

Kullanıcılar Notun Sahiplerine Ulaşmak İstedi

Kardeşlerin bıraktığı bu not sosyal medyada çok hızlı bir şekilde yayılarak gündem oldu. Kimi kullanıcılar kardeşlere yardımcı olabilmek adına notun sahiplerine ulaşmak isterken kimileri de faturalar konusunda gelinen noktanın bu olduğunu dile getirdiler.

Üç yetim kardeşin sayaç okuma görevlisine bıraktıkları not gündem oldu: Su saatini de sökerseniz bu evde barınamayız. Öte yandan DİSK/Enerji-Sen de bu notu Twitter hesabında paylaşarak “zamlar geri alsın” çağrısını yaptı.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -