KAFKASYA HABER

Hopa anlaşmaya vardı

Hopa anlaşmaya vardı
149 views
23 Şubat 2022 - 18:58

Belediye İş Sendikası Başkanı Yaşar Kaspar Hopa belediyesi ile yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlandığını belirtirken Belediye Başkanı Taner Ekmekçi ise işçilerin haklarını korumak görevlerinin başında yer aldığını belirtti.

Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Yaşar Kaspar Bölgede birçok belediye ile toplu iş sözleşmesinin sonuçlandığını belirtti.

Hopa belediyesi ile toplu iş sözleşmesi imzalayan Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Yaşar Kaspar “ Bölgemizde sendikamıza bağlı belediyelerimiz ile sorun yaşamadan toplu iş sözleşmelerini imzaladık. Belediye Başkanlarımız ve bağlı şirketler günün koşullarını değerlendirerek bizlere yardımcı oldular. Bugün birçok üründe yüzde 100 ün üzerinde zamlar olduğunu biliyoruz. Çalışanlarımızı mağdur etmeme adına yaptığımız görüşmelerde Hopa Belediyesi ile ücret ve sosyal haklarda yüzde 40 zam alarak işçilerimizi memnun ettik” dedi.

Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi ise işçilerin belediyenin ana damarı olduğunu belirterek “ Onlar sayesinde ilçemizde temizlik ve tüm işlerimizi yapmaktayız, işçilerimiz bizim atar damarımız ve onlara vereceğimiz ek zam ve sosyal hakları fazlası ile hak ediyorlar. Keşki imkanlarımız daha fazla olsa da onlara daha fazlasını verebilsek” dedi.

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -