KAFKASYA HABER

Rize’de Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Sayısı Üçe Yükseldi

Rize’de Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Sayısı Üçe Yükseldi
649 views
23 Şubat 2022 - 19:10

Rize İl Sağlık Müdürlüğü, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Dr. Öğr. Üyesi Yüksel Sümeyra Naralan’ın göreve başlamasıyla birlikte Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzman sayısının 3’e yükseldiğini bildirdi.

Rize İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, son atamalarla birlikte Sağlık Bakanlığı bünyesinde Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hizmet vermekte olan Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları uzman sayısının 3’eyükseldiği ifade edilerek, “Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Merve Yazıcı’nın yanı sıra geçtiğimiz günlerde aynı alanda hizmet sunan Uzman Dr. Uğur Tekeoğlu göreve başlamıştı. Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında Dr. Öğr. Üyesi Yüksel Sümeyra Naralan’ın göreve başlamasıyla ilimizde Çocuk Psikiyatri alanında hizmet veren Hekim sayımız üçe yükseldi. Öncesinde İlimizde bu alanda tek hekim bulunduğu için haliyle ilimiz ve Artvin başta olmak üzere bölge illerinden hastalarımız sıra bulmakta zorluk yaşamaktaydı. Böylece uzman sayımızın 3’e çıkmasıyla tedaviye ihtiyacı olan çocuklarımız ve ailelerinin ilgili uzman eksikliğinden dolayı sıkıntı yaşamayacaklarını ön görmekteyiz. Bu anlamda da bu uzman kadrosunun açılmasını sağlayan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğüne teşekkürlerimizi sunarız.” ifadelerine yer verildi.

Muayene için randevulu sistemin geçerli olduğu belirtilen açıklamada, “Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde randevu sistemi ile çalışmaktadır. Bu sebeple poliklinikten randevu almak isteyenlerin 182 nolu telefondan veya MHRS sisteminden çocuk psikiyatrisi poliklinik muayenesi için randevu almaları gerekmektedir.” denildi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -