KAFKASYA HABER

Türkiye’nin Bütünleşmesine Talibiz

Türkiye’nin Bütünleşmesine Talibiz
397 views
18 Mart 2022 - 22:46

Saadet Partisi Rize İl başkanı Av. Muhammet Kaçar başkanlığındaki heyet Muradiye’de vatandaşlarla buluştu. Kaçar parti olarak Türkiye’nin her kesimiyle bütünleşmesi için çalıştıklarını söyledi

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Hasan Uzun, Rize İl Başkanı Av. Muhammet Kaçar, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Kalender ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Muradiye Beldesi’nde esnaf ve vatandaşlar ile hasbihal edip Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefat yıldönümü için hazırlanan gazeteleri dağıttılar.

Muradiye’de bir vatandaşın ittifak soruları üzerine, “Dün Ermenistan’la düşmanız derken bugün dostluk kapıları açılabiliyor, dün İsraili’e “van münit” denilebilirken bugün İsrail Cumhurbaşkanı görünmemiş bir şatafatla davet edilebiliyor ama ülkemizde yaşayıp da mevcut hükümeti eleştirenler ya da desteklemeyenler en büyük düşman addediliyor. Bu nasıl bir anlayıştır” diyen Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Hasan Uzun, “biz Saadet Partisi olarak ülkenin her kesimini barıştırmaya ve birleştirmeye talibiz. Neden bu toprakların insanlarına İsrail’e bile gösterilen dostluk gösterilmiyor bunu soruyoruz. Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu ve tüm arkadaşlarımız bu birliktelik sağlanabilsin, ülkece, hep birlikte saadete kavuşabilelim diye gayret gösteriyor.” dedi.

Sohbet esnasında hükümetin üzerinde çalıştığı seçim taslağına değinen Saadet Partisi Rize İl Başkanı Av. Muhammet Kaçar, “1980 askeri darbesinin bir ürünü olan ve bugüne kadar sık­ça eleştirilen %10 barajı nihayet %7’ye indiri­lecektir. Sadece bu değişikliğe bakarak %7 ba­rajı yüksek olsa dahi demokrasi ve çoğulculuk adına olumlu bir değişiklik olarak yorumlana­bilir. Bununla beraber ülkemizde mevcut siyasi durum bakıldığında Cumhur İttifakı’nın bu değişikliği demokrasi ve çoğulculuktan zi­yade bazı siyasi düşüncelerle yapmak iste­diği aşikârdır. 34. maddede yapılmak istenen değişiklikler bunun açık ispatıdır. 34. maddede yapılmak istenen değişikler ile 2018 yılında uy­gulanmaya başlayan ittifak modeli birbiri ile açıkça çelişmektedir. Bu değişiklikler eğer 2018 yılında uygulanmış ol­saydı Cumhur İttifakı referanduma tabi Ana­yasal çoğunluğu elde edecekti. Fakat önümüz­deki Milletvekili Seçimleri ülkemizdeki siyasi, ekonomik ve hukuki durum göz önüne alındı alındı­ğında birçok farklı sonuca gebe olacaktır. Bu nedenle Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem metni üzerinde mutabık kalan partiler eğer bu tercihi bir iktidar modellemesine dönüştürecek ise farklı ittifak seçenekleri üze­rinde düşünmelidirler. Eğer bu modellemelerde başarılı olunur ve kamuoyuna doğru lanse edi­lirse değişiklik teklifinin iktidarın aley­hine işlemesi işten değildir.” dedi.

Saadet Partisi olarak belde ve mahalle taramalarına hız verildiğini söyleyen Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Mustafa Kalender, “Saadet Partisi seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışan bir partidir. Ama biz üstümüze düşeni yapıp, önümüzdeki seçim için sandık müşahidi çalışmalarımıza da şimdiden başladık. Kısa süre içinde köklü bir siyasi partinin çalışmalarının nasıl olması gerektiğini tüm Rize’ye göstermiş olacağız inşallah. Gayret bizden tevfik Allah’tandır.” dedi.

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -