KAFKASYA HABER

Fındıklı yüzde 55 verdi

Fındıklı yüzde 55 verdi
203 views
23 Mart 2022 - 20:15

Dilek ONAY CAN

RİZE: Belediye İş Sendikası Fındıklı Belediyesi ile yaptığı son toplantıda toplu iş sözleşmesini imzaladı.

Fındıklı Belediyesinde Viçebel ile Personel Ltd. Şti i de çalışan toplamda 67 memur ve işçi için Belediye İş Sendikası ile Fındıklı Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Yaşar Kaspar şubenin yeni açıldığını belirterek “ Bölgemizde 11 belediye ile masaya oturuyoruz. Bunun yanında bazı şirketler sendikamıza bağlı. Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu ile yaptığımız görüşmeler sonucunda toplu iş sözleşmesi imzaladık” dedi.

Günün koşullarına göre zam aldık

Fındıklı belediyesinde çalışan işçi ve memurlar için ortalama yüzde 50 ile 55 arasında zam aldıklarını belirten Kaspar” Ücretlerde yüzde 50 ile 55 oranında zammın yanında sosyal haklarda aynı oranda zam aldık, bununla birlikte Bayramlarda verilen 1400 TL lik bayram yardımını 2 bin 100 TL ye çıkardık. Yıllık 60 gün ikramiyesi ise 80 güne çıkartıldı. İşçi ve memur çalışan kardeşlerimize hayırlı olsun” dedi.

Kongre hazırlığımız var

Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Yaşar Kaspar Ramazan bayramı sonrasında kongre  yapacaklarını belirterek “ Rize de sadece temsilciliğimiz vardı, şubeye dönüştürüldü ve şube sonrasında 6 ay içinde kongre yapmamız gerekiyor. Ramazan ayı sonrasında Mayıs ayı içinde ilk kongremizi yapacağız” dedi.

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -