KAFKASYA HABER

YRP Rize’de Gümbür Gümbür Geliyor

YRP Rize’de Gümbür Gümbür Geliyor
191 views
28 Mart 2022 - 16:33

Yeniden Refah Partisi Rize il gençlik kolları mart ayı Divan toplantısı Çamlık tesislerinde

gerçekleşti

Katılımın çok yoğun olduğu toplantıya Rize il Başkanı Mehmet Akif Zerdeci, MKYK üyesi Samet Şişman, genel merkez gençlik kolları teşkilat Başkanı istemihan Ak , genel merkez gençlik kolları STK ve halkla ilişkilerden sorumlu başkan yardımcısı Furkan Balcı ve genel merkez gençlik kolları istişare kurulu üyesi Rıdvan Saka’nın yanı sıra genel merkez hatibi ve selamet Derneği Genel Başkanı Harun Yavuz Yılmaz katıldı.
Şölen havasında ve büyük bir coşkuyla gerçekleşen toplantıda kürsüye çıkan yeniden Refah Partisi Rize il gençlik kolları Başkanı Seyit Bakır; “Rize olarak kuruluşumuzdan bu yana gençlik anlamında kıyama kalktık geliyoruz kimse Rize’yi cepte sanmasın Rize Milli görüşün kalesidir. Bugün Bu salonda görülüyor ki Erbakan hocamızin  genç inancı ve ideali uğruna fedakarlık yapabilendir sözü tecelli etmiştir Rize refah gençliği olarak mahalle mahalle köy köy ve kapı kapı dolaştık ve milli görüşün manasını geleceğimiz olan gençlerle yeniden buluşurduk. Biz inanıyoruz ki Allah bize yardım eder ve Allah bize yardım ederse ancak biz Galip geliriz programda emeği geçen genç kardeşlerime, isimsiz kahramanlara teşekkür ediyorum ve genel merkezden aramıza katılan değerli misafirlerimize ayrıca saygılar sunuyorum bu toplantımız bir Milattır ve bundan sonra bir kez daha haykırıyoruz ki Rize’de milli görüş var milli görüş gençliği var elhamdülillah Rize yeniden milli görüşün kalesi olacaktır.” Şeklinde konuştu daha sonra kürsüye çıkan genel merkez Hatibi, selamet Derneği Genel Başkanı Harun Yavuz Yılmaz Rize gençliğinin kendisini heyecanlandırdığını ve duygulandırdığını belirtirken tarih boyunca hareketlere yön veren gücün gençlik olduğunu ve Rize’de de gerek yöresel gerek ulusal siyasete yön verecek olanın da gençler olacağını vurguladı. Yılmaz konuşmasının devamında Milli görüşün önce ahlak ve maneviyat ilkesiyle hareketimizin motorunun gençlik olduğunu ve Türkiye’yi Erbakan hocamızın gerçek çizgisiyle yönetecek olan kadronun bu salonda olduğunu ifade etti.

Daha sonra söz alan Genel merkez gençlik kolları eşkilat Başkanı İstemihan Ak Rize’nin milli görüş tarihinde ayrı bir yerinin olduğunu ve bugün Bu salonda yeniden milli görüş gençliğinin bayrağı teslim aldığını ifade etti. İstemihan Ak Genç Bir Genel Başkanı genç teşkilatlarına olan güveni ve Dr Fatih Erbakan’ın gençlik kollarına verdiği önemi vurgularken Rize’yi her zaman ayrı tuttuğunu ayrıca önemsediğini belirtti Bugün bu salonun bu önemin ve milli görüş gençliğinin şahlanışının en büyük işaretlerinden biri olduğunu ifade etti.
Ardından teşekkür konuşmalarını sunmak üzere kürsüye çıkan yeniden Refah Partisi Rize il Başkanı Mehmet Akif zerdeci:

“Bu salonu dolduran Yeniden Refah Gençliği Pr.Dr. Necmettin Erbakan hocamız gibi muazzam bir lideri kendine örnek almış ve onun yolundan yürüyen bir gençliktir.Yeniden refah gençliği; hakkın hâkimiyeti için siyaset yapan bir gençliktir.
Yeniden Refah gençliği; kuvveti değil hakkı üstün tutan materyalist değil maneviyatçı, nefsine esir olmuş değil nefsini terbiye etmiş bir gençliktir.
Yeni Refah geçliği; siyaseti ticaret olarak değil ibadet olarak yapan bir gençliktir.

Yeniden refah gençliğinin en önemli özelliği ihlas ve samimiyettir.
Yeniden Refah Gençliği; aynen Erbakan hocamız gibi peygamberlerin yolundan yürüyen bir gençliktir.
Yeniden refah gençliği; tarihimizdeki bütün zaferleri maddi üstünlüğümüzden değil yalnız ve yalnız aşkla heyecanla ve imanla kazandığımızın bilincinde olan bir gençliktir.
Yeniden Refah gençliği; bir milletin asıl gücünün tankı, topu, tüfeği, parası değil imanlı ve inançlı evlatları olduğunun bilincinde olan bir gençliktir.
Yeniden refah gençliği; yeniliğe açık fakat ruh kökünden kopmamış bir gençliktir.
Yeniden refah gençliği; hem ahlaki, manevi alanda hem de bilimsel alanda liyakat sahibi, kalite sahibi bir gençliktir.

Yeniden refah gençliği; milletin, ülkenin ve ümmetin derdiyle dertlenen bir gençliktir.
Yeniden refah gençliğinin yaptığı siyasetin temelinde 7 milyar insana şefkat ve merhamet yatar kuvvet ve kudret sahibi dış güçler değil yalnız Cenabı Allah diyen yeniden refah gençliğidir.
Yeniden refah gençliği; bu özelliklere sahip bir gençliktir.
Siz  bu şuuru ermiş gençler olarak 7 milyar insanın kurtuluşu için canla başla çalışıyor maddi ve manevi külfetlere katlanıyorsunuz.

Bu davanın itici dinamo gücü olan siz değerli gençler; bu fedakar çalışmanız bütün insanlığın kurtuluşuna vesile olacaktır İnşallah.
Ezilenlerin mazlumların gariplerin kurtuluşu sizlerin eliyle olacaktır.
Gençliğini insanlığın kurtuluşuna adayan yeniden refah, milli görüş gençliği dün olduğu gibi bugünde yeniden şahlanışıyla en büyük destanları yazacaktır.
Bugün bu salonu dolduran gençlerin gözlerinde gördüğümüz ışıltı, yüzlerinde gördüğümüz kararlılık, gönüllerindeki aşk ve heyecan bizlere yeni destanlar yazacaklarının müjdesini veriyor.
Milli görüşün ikinci 40 yılında Şahlanışının müjdesini veriyor.
Yeniden büyük Türkiye’nin müjdesini veriyor, adil bir dünyanın müjdesini veriyor, İslam Birliği’nin müjdesini veriyor.

Cenabı Allah çıkmış olduğumuz bu kutlu seferde yâr ve yardımcımız olsun en büyük muvaffakiyetleri en büyük zaferleri bizlere nasip etsin,
İkinci 40 yılda cennet mekan Erbakan hocamızın göstermiş olduğu hedeflere en kısa zamanda ulaşmayı bizlere nasip etsin,
Milli görüş sancağını kalenin en yüksek borçlarına en kısa zamanda dikmeyi nasip eylesin inşallah.
Çok değerli gençler çok değerli milli görüşçüler
Kutlu kervanın kutlu Yolcuları bu  salondadır.
Büyük müjdelere nail olacak olanlar bu salondadır.
Tarihe altın harflerle isimleri kahramanlar olarak yazılacak olanlar bu salondadır.
Yaşanabilir Türkiye’nin yeniden büyük Türkiye’nin yeni bir dünyanın mimarları bu salondadır.
İkinci 40 yılın kahramanları bu salondadır.” Şeklinde konuştu ve emeği geçen herkese teşekkür ederken Genel merkez katılımcılarına da ayrıca şükranlarını iletti.

Toplantı; AKP, MHP ve BBP saflarından istifa edip Yeniden Refah Partisi saflarına geçen bir grup gencin rozet takdim töreniyle son buldu.

.YRP Rize'de Gümbür Gümbür Geliyor

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -