KAFKASYA HABER

Vali Kemal Çeber’in 10 Nisan Polis Haftası Mesajı

Vali Kemal Çeber’in 10 Nisan Polis Haftası Mesajı
482 views
09 Nisan 2022 - 21:55

Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü, vatandaşımızın can ve mal güvenliğini hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmeyi kendisine vazife edinen, zaman mefhumu gözetmeksizin büyük bir özveriyle çalışan, geçmişi şanla ve şerefle dolu Türk Polis Teşkilatı’nın 177. yıldönümünü hep birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

10 Nisan 1845 tarihinden kurulan Türk Polis Teşkilatı, köklü bir geçmişi, tecrübe ve birikimi ile kurulduğu günden bugüne suçluların yakalanması, suçların önlenmesi ve aydınlatılması, kamu düzeninin sağlanması gibi güvenlik ve asayiş görevlerinin yanı sıra sosyal destek çalışmalarını da üstün bir görev anlayışı ile yerine getirmektedir. Türk Polis Teşkilatı, gelişen teknolojiyi yakından takip ederek kendilerini sürekli olarak geliştirmekte, bilgi ve beceri ile donanmış olarak görevlerini ifa etmektedirler.

Emniyet Teşkilatı’mızın ve polislerimizin, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da şerefli mazisinden ve yüce Türk Milleti’nden aldığı güçle, topluma güven veren hizmetlerini halkımızla bütünleşerek en iyi şekilde devam ettireceğine olan inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türk Polis Teşkilatı’nın 177. kuruluş yıldönümünde, görevi başında şehit düşen kahraman polislerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnetle yâd ediyorum. Halkımızın huzur ve güvenliği için gece gündüz demeden fedakârca çalışan tüm polislerimizin Polis Haftası’nı kutluyor, görevi başında olan ve emekliye ayrılan polislerimize, ailelerine sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum.

 

Kemal ÇEBER

Rize Valisi

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -