KAFKASYA HABER

Turistlerin akın edeceği Pokut Yayla yolu karda kapalı!

Turistlerin akın edeceği Pokut Yayla yolu karda kapalı!
136 views
29 Nisan 2022 - 16:59

Karadeniz’in en gözde turizm noktalarından biri haline gelen ve bölgenin tanıtımlarında sık sık görselleri kullanılan Rize’nin Çamlıhemşin ilçesindeki Pokut Yayla ’sının yaz turizm sezonuna sayılı günler halen yolunun kardan kapalı olması tepkilere yol açıyor. Bayramda rezervasyonların yapıldığı yayladaki turizm işletmeleri 1,5 kilometrelik kardan kapalı yolun açılmasını istiyor.

Pandemi sonrası doğa turizmine olan ilginin artması Karadeniz Bölgesi’ni hareketlendirdi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un geldiği Rize’de ‘sezona hazırız’ mesajı vermesine rağmen bölgenin en gözde turizm alanlarından biri hale gelen Pokut Yayla yolu kardan kapalı olması tepkilere yol açıyor. Yayla yolunda sadece 1,5 kilometrelik alanın kardan kapalı olması nedeniyle ulaşım sağlanamazken, bayramda rezervasyonların yapıldığı yaylayı çok sayıda yerli ve yabancı turistin ziyaret etmesi bekleniyor. Pokut Yaylası turizm işletmecileri birliği 1,5 kilometrelik kardan kapalı yolun açılmasını istiyor.

Rize Valiliği’ne çağrıda bulunan turizmciler, yaz sezonu öncesi yoğun talebin olduğu yaylaya gelmek isteyenlerin mağduriyet yaşamaması, araçları ile yollarda kalmaması adına kardan kapalı 1,5 kilometrelik yolun açılarak ulaşımın güvenle yapılmasını istedi.

Karadeniz’in en gözde turizm alanı haline gelen Pokut Yaylası’nın görseli İstanbul Havalimanı’nda dev panolarda yer alıyor. Doğal güzelliği ile büyüleyen ve tüm tanıtım ve görsellerde kullanılan Pokut Yaylası sayesinde bölge turizminin de ivme kazandığı biliniyor

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -