KAFKASYA HABER

BORÇKA TİYATRO FESTİVALİ BAŞLIYOR..

BORÇKA TİYATRO FESTİVALİ BAŞLIYOR..
549 views
12 Mayıs 2022 - 19:32

Borçka Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Borçka Uluslararası Gençlik Tiyatro Buluşması, 15 Mayıs’ta başlayacak

Hayati Akbaş

BORÇKA-Borçka Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Borçka Uluslararası Gençlik Tiyatro Buluşması, 15 Mayıs’ta başlayacak. Organizasyon kapsamında 25 tiyatro oyunu, 15 tiyatro atölyesi ve birçok söyleşi gerçekleştirilecek.

Tiyatro salonu olmayan Borçka’da, uluslararası düzeyde tiyatro buluşmaları düzenleme amaçlarını açıklayan Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, “Evet Borçka’mızda tiyatro salonu yok. Bizler bir adım attık, çocuklarımız ve gençlerimiz için bir adım attık. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana Borçka’nın kültür ve sanat kenti olması için birçok etkinlik düzenledik. Son olarak da kentimizin aslında her alanını tiyatro sahnesine döndürdük. Okul bahçelerini, sokakları, köprüleri… Aklınıza gelebilecek neresi varsa bir tiyatro oyunuyla karşılaşabilirsiniz. İlk defa Borçka’da böyle bir etkinlik yapılıyor. Bu organizasyonda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sanatın birleştirici gününe daima inandım, bu etkinlik sonrasında da Borçka’mıza yakışan bir kültür merkezini hep birlikte hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

TİYATRO BULUŞMASINA KİTAP GÜNLERİ DE EŞLİK EDECEK

Tiyatro buluşmasının olacağı 15-22 Mayıs tarihleri arasında ayrıca Borçka Kitap Günleri de düzenlenecek. Kitap günleri kapsamında birçok şair, yazar ve gazeteci söyleşi ve imza günleri gerçekleştirecek

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -