KAFKASYA HABER

Güzel Sanatlar Lisesi’nden Müzik Ziyafeti

Güzel Sanatlar Lisesi’nden Müzik Ziyafeti
401 views
15 Mayıs 2022 - 16:12

Türk Telekom Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin bir yıllık emeği, müzik öğretmeni Yasemin Başkan Günal şefliğinde hazırlanan yılsonu konseri ile taçlandırıldı.

 

Rize Valisi Kemal Çeber, eşi Neslihan Ayan Çeber ile birlikte katıldığı konsere Rize Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’in eşi Fatma Metin, kurum amirleri, öğretmenler ve Rizeli müziksever vatandaşlar katıldı.

Türk Telekom Güzel Sanatlar Lisesi müzik öğretmeni Yasemin Başkan Günal şefliğinde hazırlanan Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği olmak üzere iki bölümden oluşan konser İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde dinleyicilerin beğenisine sunuldu.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği konserde öğrenciler çeşitli yörelere ait türkülerle dinleyenlere kimi zaman duygulu anlar yaşatırken! Kimi zamanda coşkulu bir anlar geçirmelerini sağladılar.

Bireysel performansların da sergilendiği konserde konuşma yapan Vali Kemal Çeber, “Hep beraber keyifle müzik dinlediğimiz bir akşamı yaşadık. Rize Valiliği olarak sadece yatırımları ve projelerimizi takip etmiyoruz. Aynı zamanda sanatın, sporun ve sosyal faaliyetleri önemsiyor ve destekliyoruz. Türk halk müziği ve Türk sanat müziği kültürümüzün, acılarımızın mutluluklarımızın ve yaşanmışlıklarımızın yansımasıdır. Gençlerin böylesine içten müzik sanatını icra etikleri bir programda olmaktan dolayı mutlu olduğumu dile getirirken, konserin hazırlanmasında emeği geçen başta şef Yasemin Başkan Günal olmak üzere okul müdürüne, öğretmenlerine, öğrencilere ve katılım sağlayarak destek veren Rizeli müziksever vatandaşlara teşekkür ederim” dedi.

Vali Çeber, hitaplarının ardından müzik öğretmeni Yasemin Başkan Günal’a çiçek takdim ederek öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -