KAFKASYA HABER

Cumhurbaşkanımızın Sözüne Bu Sefer Sahip Çıkın!

Cumhurbaşkanımızın Sözüne Bu Sefer Sahip Çıkın!
369 views
16 Mayıs 2022 - 18:53

BBP Rize Merkez ilçe Başkanı Abdulkadir USTA Yaş Çay Taban Fiyatı ile ilgili, Rize’li Vekilleri Cumhurbaşkanımızın Sözüne sahip çıkmaya, Muhalefeti de boş ve ucuz siyaset yapmasını eleştirerek, basın açıklamasında bulundu.

Başkan USTA;  Rize Artvin Havalimanı Açılışı sonrası Cumhurbaşkanımız Yaş Çay Taban Fiyatını Destekleme Dâhil 7 TL olarak açıkladı. Büyük Birlik Partisi Rize Olarak ilimizin vekillerine sesleniyoruz, geçen yıl Sn. Cumhurbaşkanımız Çay Fiyatını Rabia işareti ile 4 TL açıklamasına rağmen bu fiyata sahip çıkamayarak özel sektörün %40 düşüğüne 2.40 TL den çay almasına seyirci kaldınız. Bu yıl ise Yaş Çay Fiyatını 7 TL olarak açıkladı,  bari bu sefer Sn. Cumhurbaşkanımızın sözüne sahip çıkın ve özel sektörün bu yıl da %50 zararına çay satın almasını engelleyin” dedi.

“Destekleme Demek Ki Artabiliyormuş”

Merkez İlçe Başkanı USTA; 12 yılda Destekleme tutarının sadece 1,5 Kr. Artması ve son Yedi Yıldır ise hiç artmayarak rekorlar kıran fiyatın %135 artarak 30 Kr. Olması, Üreticilerimiz açısından bizi de memnun etmiştir. Demek ki bu oran istendiği takdirde %100 üzerinde de artabiliyormuş. Temennimiz ise her yıl bu artış oranları eklenerek birkaç yıl içinde 1 TL ye çıkartılmasıdır.

“Muhalefet İse Ucuz Siyaset Derdinde”

Muhalefet Partilerine de eleştiren USTA; Ülkemiz genelinde olduğu gibi Rize’mizde de Muhalefet partilerinin yaptığı sadece içi boş, ucuz siyaset, yıkmaya ve bozmaya dayalı söylemler ve karşılığı olmayan afaki vaatlerlerle vatandaşı etkilemeye çalışmak, oysaki Biz Büyük Birlik partisi olarak Yıkmak değil yapmak, boş konuşmak değil, çözüm ve çare üretmek için varız. Fiyat şu olsun, bu olsun demek işin kolay tarafı, Devletimiz içinde bulunduğumuz bu zor ekonomik şartlarda Fiyatı %75 artırdı, elbette ki bunun daha yüksek olmasını herkes ister, neticede ekonomi de ortada dedi.  Son olarak Başkan USTA; Oysaki Muhalefetin Yapması gereken, Artan fahiş fiyatların düşürülmesini ve diğer maliyet giderlerinin aşağı çekilmesini istemek olmalı. Biz BBP olarak diyoruz ki; Çay Üreticimize %50 gübre desteği verilmeli, Üreticinin Kamu Bankalarındaki Promosyon hakkı alınmalı.  Özel sektörün %50 düşüğüne çay almasının önüne geçilmeli. Artık bu Çay Kanunu ve Taban fiyat çıkmalı. ÇAYKUR Kota miktarını Dekara 750 Kg ile üç sürümde de sabit tutup, sezonu erken açmalı. Biz Büyük Birlik Partisi Rize olarak yapıcı, yol gösterici siyasetimizle çözüm ve proje üretmenin derdindeyiz” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -