KAFKASYA HABER

3600 ek gösterge de sağlık çalışanları arasında ayırım asla kabul edilemez!

3600 ek gösterge de sağlık çalışanları arasında ayırım asla kabul edilemez!
192 views
20 Mayıs 2022 - 21:49

Sağlık Sen Rize Şube Başkanı İsmail Yılmaz, 3600 ek gösterge de sağlık çalışanları arasında ayrımı asla kabul edilemez olduğunu söyledi

Sağlık Sen Rize Şube Başkanı İsmail yılmaz yaptığı açıklamada, “Sağlık ekip işidir, ekibin her bir bireyi ötekinden değersiz değildir. 3600 ek gösterge lisansiyer olan tüm sağlık çalışanlarına unvan ayırt edilmeden verilmelidir. Yazılıp çizilenler ortamı gererken hayata geçirilmesi kabul edilemez. Şimdiden meseleyi önemine binaen vurgulamak, üzerine durmak, oluşabilecek aksilikleri ortadan kaldırmak temsil makamının görevidir” dedi.

Sağlık Sen Rize Şube Başkanı İsmail Yılmaz, “ İmamların çoğunluğu ilahiyat lisansiyeri, öğretmenlerin de lisansiyerleri üzerinden mağduriyet yaşamayacağı, sağlık çalışanları üzerinden hemşire vurgusu akıllara deli sorular getiriyor. Sağlık ekip işidir, ekibe zarar verdiğimizin farkında değiliz. Ek ödemenin dağıtımında yaşanan aksilikler, kesintiler deki farklılıklar, şimdi de sahanın beklentisi 3600 ek gösterge, bu beklentinin karşılanmaması sahayı gerecektir. Gerginliğe mahal vermemek için 3600 ek gösterge de sağlık çalışanları arasında ayırım yapılmamalıdır. Lisansiyer farklılıkları ayrıştırıcı değil birleştirici olmalıdır” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -