KAFKASYA HABER

ARHAVİ ADD’DEN BAHAR ŞENLİĞİ

ARHAVİ ADD’DEN BAHAR ŞENLİĞİ
149 views
13 Haziran 2022 - 14:00

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ARHAVİ ŞUBESİ VE “BAHAR ŞENLİKLERİ SPOR MÜSABAKALARI FİNALİ YAPILDI

Necmettin Numanoğlu

ARHAVİ-Atatürk Ortaokulu 5.6.7.8. sınıflar arasında kızlar ve erkeklerden kurulu futbol takımları ile spor müsabakaları düzenledi. Final maçı sonunda Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi de etkinliğe katılan 250 öğrenciyi tebrik edip katılım Belgesi verdi. Törene Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Milli Eğitim Şube Müdürleri Süleyman Hilmi Güney ve Melih Türedi katıldı.

ADD Başkanı Emine Hekimoğlu konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Milletin bağrından temiz bir kuşak yetişiyor. Bu eseri (Cumhuriyet) ona bırakacağım ve gözüm arkada kalmayacak” diyen büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlerini sosyal, kültürel, sportif alanda zeki, çevik ve ahlaklı yetiştiren okullar hepimizi gururlandırıyor. Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi olarak 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Haftası çerçevesinde Spor Müsabakaları düzenleyen okullarla iletişim içinde olduk.

Bütün ümidimiz olan gençlik, öğretmenlerin eseridir. Arhavi’de eğitimdeki başarı takdire şayandır. İdarecisinden öğretmenlerine, öğrencilerinden velilerine kadar takdirle karşıladığımız okullardan biri de olan Atatürk Ortaokulu 5.6.7.8.sınıflar arasında hem kız, hem de erkekler arasında futbol karşılaşmaları düzenledi. Beden Eğitimi öğretmenleri Rıdvan Bulut, Gamze Vona ve Burhan Yılmaz’ın organizasyonu ile yapılan Futbol Müsabakalarında kız öğrencilerin de futbol oynamalarından, ayrıca ilçemizde birçok lisede de kız futbol takımları olmasından gurur duyduk.

Okulun sosyal kültürünü farklı sınıf düzeyinde kaynaştırmak için yapılan bu etkinlikle aynı zamanda öğrenciler stresten uzaklaşıp eğitim yılını, sevdikleri futbol etkinlikleriyle bitirerek mutlu oldular.

Düzenlenen bu organizasyonun finalinde Belediye Başkanımız ve Milli Eğitim Şube Müdürlerimizin da katılımıyla hazırlamış olduğumuz Katılım Belgelerimizi öğrencilerimize verdik. Ayrıca okulumuza Mikasa voleybol topu armağan ettik.

Törene katılan Belediye Başkanımız Sayın Vasfi Kurdoğlu’na, Milli Eğitim Şube Müdürleri Sayın Süleyman Hilmi Güney ve Sayın Melih Türedi’ye, okul müdürü Sayın Şuayip Koparmal’a, Müdür yardımcısı sayın Bora Duymuş’a, Spor Müsabakalarına katılan 250 öğrenciyi çalıştıran Beden Eğitimi öğretmenleri Rıdvan Bulut, Gamze Vona ve Burhan Yılmaz’a teşekkür ediyor, sevgili öğrencilerimize de başarılar ve iyi tatiller diliyoruz. Gelecek eğitim dönemde bu tür etkinliklerde yine buluşacağız. Yaz sezonunda yapacağımız etkinliklerde buluşmak üzere sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi

Resim önizlemesi

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -