KAFKASYA HABER

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz: “Cengiz’in kamyonlarına ucuz mazot mu satılıyor”

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz: “Cengiz’in kamyonlarına ucuz mazot mu satılıyor”
401 views
15 Haziran 2022 - 20:35

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz AKP’ye yakınlığı ile bilinen Cengiz İnşaat’ın Rize’de yapılan İyidere Lojistik Liman inşaatı, Şehir Hastanesi dolgu inşaatı ve Rize – Artvin Havaalanı dolgu inşaatında çalışan iş makineleri ve kamyonların ucuz mazot aldığına dair kamuoyunda seslendirmeler olduğunu belirterek, “İş makineleri ve kamyonlarda kullanılan mazotun fiyatı nedir?” diye sordu.

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz tarafından yapılan yazılı açıklamada, akaryakıt fiyatlarına yapılan sürekli zamların sonucunda mazot ve benzin fiyatlarının 30 TL sınırına yanaştığı anımsatılarak, “En son yapılan zamlarla mazot 27,89 TL, benzin 28,44 TL olmuştu. Her türlü ticari ve özel araçların yüksek fiyatlarla akaryakıt aldıkları, zararına çalıştıkları ve kontak kapatmayı düşündükleri bir dönemde Cengiz İnşaata ait kamyonların ucuz fiyattan mazot aldıklarına dair kamuoyunda seslendirmeler yapılmaktadır.  Akaryakıt fiyatlarına yapılan son zamlar kamyoncuların, minibüsçülerin, dolmuşların, tırcıların, otobüslerin zararına çalışmasına neden olmakta diğer araç kullanıcılarının ise araçlarının kullanamayacak ve kontaklarını kapatacak hale gelmelerine neden olmuştur. Çay nakli yapan kamyoncular, okulların servis araçları, taksi duraklarında ki taksiler, ilçeler arasında yolcu taşıyan minibüsler ve şehirlerarası çalışan otobüsler ve yük taşıyan kamyon ve tırlar ve diğer ticari araç kullanıcıları düşük fiyatlarla zararına çalışmalara mahkûm edilmektedir. Ticari ve özel araç kullanıcıları konta kapatacak hale gelmiştir” dedi.

“Kullandıkları mazotun fiyatı ne”

İktidara iş makinelerinin kullandığı mazot fiyatını sorulan açıklamada, “Hatırlayalım, hatırlatalım 2013 yılında 3. havaalanı inşaatında çalışan Cengiz İnşaata ait kamyonlara ucuz fiyata yakıt kullandırılmıştı. O zaman Çiftçilere 4 TL’den kullandırılan Mazotlar 3.Havaalanında çalışan Cengiz inşaata ait kamyonlara 1,15 TL’den kullandırılmış ve konu ulusal basına yer almıştı. Bu konuda gene aynı bilgiler kamuoyunda dillendirilmektedir. Burada soruyoruz: İyidere Lojistik Liman inşaatı, Şehir Hastanesi dolgu inşaatı ve Rize – Artvin Havaalanı dolgu inşaatında ve devam eden işlerde çalışan İş Makineleri Ve Kamyonlarda Kullanılan Mazotun Fiyatı Nedir? Burada İş Yapan Firmalara Mazot Kaç liradan satılmaktadır? Eğer Bu Firmalara Ucuz Mazot Satılıyorsa Zararına Çalışan Minibüsçünün, Dolmuşçunun, Servisçinin, Taksicinin, Kamyoncunun, Otobüsçülerin Ve Diğer Ticari Ve Özel Araç Sahiplerinin Günahı Nedir?” ifadeleri kullanıldı.

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -