KAFKASYA HABER

Arhavi belediye işçileri bayrama mutlu giriyor

Arhavi belediye işçileri bayrama mutlu giriyor
279 views
06 Temmuz 2022 - 20:37

 

Arhavi belediyesi personel ltd Şti ile Belediye İş Sendikası arasında yapılan ek protokolle işçilere ücretlerine % 35 zam yapıldı.

Belediye şirketi bünyesinde çalışan işçilerin ücretlerine Belediye Başkanı Vasfi KURDOĞLU, Belediye Şirket Genel Müdürü Engin EERKAN ve Belediye İş Sendikası Rize-Artvin Şube Başkanı Yaşar KASPAR’ın katılımıyla Belediye Başkalığı makamında yılbaşında yapılan zamma, ilave olarak 1 Temmuz dan geçerli olmak üzere tüm ücretlere ilave olarak % 35 ara zam yapıldı.

Belediye Başkanı Vasfi KURDOĞLU yaptığı açıklamada; İşçilerimizin ülkemizde yaşanan yüksek enflasyondan kaynaklı, ekonomik sıkıntıları gidermek için sosyal belediyecilik gereği sendikayla beraber yılbaşında yaptığımız zamma ilave olarak ara bir zam yaptık, çalışma arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyor, tüm halkımızın ve çalışma arkadaşlarımızın bayramlarını kutlar, iyi bayramlar diliyorum, dedi.

Arhavi Belediyesi Şirketi Genel Müdürü Engin ERKAN yaptığı açıklamada; Ülkemizin içinde bulunduğu olumsuz ekonomik şartlarda Belediyemiz çalışanları da aldıkları ücretlerin enflasyon karşısında erimesi ile ekonomik kayıplar yaşıyorlar. Oluşan şartlarda Sayın Başkan Vasfi Kurdoğlu’da imkanları zorlayarak sözleşme tarihi olmamasına rağmen %35 gibi ciddi bir artışla işçi sınıfının yanında olduğunu ve sosyal demokrat belediyeciliğin gereğini yapmıştır. Kendisine teşekkür ediyorum. Söylene geldiği üzere “Arhavi en iyisine layiktir. “ dedi.

Belediye İş Sendikası Rize-Artvin Şube Başkanı Yaşar KASPAR ‘da; ülkemizinde yaşanan yüksek enflasyon en çokda biz emekçileri etkiledi, Toplu sözleşme gereği yılbaşında zaten iyi bir zam yapılmıştı ama gelişen ekonomik sıkıntılardan dolayı Sayın başkanımız ve şirket genel müdürümüzünde katkı ve destekleriyle toplu sözleşmede olmamasına rağmen % 35 oranında bir ara zam yapılmıştır, Başkanımıza, genel müdürümüze örgütümüz ve üyelerimiz adına teşekkür ediyorum, Belediyemize ve üyelerimize hayırlı olsun. dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN