KAFKASYA HABER

Kalkandere belediyesi işçilerine çifte bayram yaşattı.

Kalkandere belediyesi işçilerine çifte bayram yaşattı.
110 views
08 Temmuz 2022 - 11:01

 

Kalkandere belediyesi personel ltd Şti ile Belediye İş Sendikası Rize Şube Başkanlığı arasında ek protokolle yapılan zamla işçiler çifte bayram yaşadı.

Belediye şirketi bünyesinde çalışan işçilerin ücretlerine Belediye Başkanı Kenan YILDIRIM, Belediye Mali Hizmetler Müd. Mustafa UZUN ve Belediye İş Sendikası Rize Şube Başkanı Yaşar KASPAR’ın katılımıyla Belediye Başkalığı makamında Mart ayında yapılan Şubat ayı Enflasyonu+3 puan refah payı olarak yapılan zamma ilave olarak 1 Temmuz dan geçerli olmak üzere kadrolu ve şirket işçilerinin günlük ücretleri 368 TL’ye yükseltilerek tüm işçilerin maaşları eşitlenmiş oldu.

Belediye Başkanı Kenan YILDIRIM yaptığı açıklamada; Çalışma arkadaşlarımızla beraber kalkanderede yapılan hizmetleri beraber yapıyoruz, bizde eşit işe eşit ücret anlayışlıyla arkadaşlarımızı bayrama mutlu göndermek için sosyal belediyecilik gereği sendikayla beraber Mart ayında yaptığımız zamma ilave olarak ara bir zam yaptık ve tüm çalışma arkadaşlarımızın ücretlerini eşitledik. çalışma arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyor, tüm halkımızın ve çalışma arkadaşlarımızın bayramlarını kutluyor, iyi bayramlar diliyorum.

Belediye İş Sendikası Rize Şube Başkanı Yaşar KASPAR ‘da; Üyelerimizin refah düzeyini arttırmak için Toplu sözleşme gereği Şubat ayı Enflasyonu+3 puan refah payıyla beraber %57,54 gibi bir zam yapılmıştı, Sayın başkanımızın katkı ve destekleriyle toplu sözleşme dönemi olmamasına rağmen kadrolu ve şirket işçilerinin maaşları ara zam yapılarak eşitlenmiştir.
Bayrama arkadaşlarımızı mutlu göndererek çifte bayram yaşatan Değerli Başkanımıza örgütümüz ve üyelerimiz adına teşekkür ediyorum, Belediyemize ve üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum. dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN