KAFKASYA HABER

ALIMLAR SAHİLDEN

ALIMLAR SAHİLDEN
67 views
18 Temmuz 2022 - 8:59

Bayram süresince Doğu bölgelerinden yaş çay alımını sürdüren Çaykur ikinci sürgünde 28 Bin ton yaş çay yaprağı aldı.

 Birinci sürgün dönemini 212 bin ton yaş çay yaprağı alarak tamamlayan Çaykiur ikinci sürgün döneminde kası sürede 28 bin tona ulaştı.

Birinci sürgün alımlarının tamamlanmasının ardından Bayram içinde ikinci sürgün alımlarına başlayan Çaykur ağırlıklı olarak Doğu ilçelerinde başladığı yaş çay alımlarını sahil kesimlerine yaydı. Günlük işleme kapasitesi 9 bin 50 ton olan Çaykur ikinci sürgünün başlaması ile birlikte şu an 3 bin 100 ton günlük alımlarla sahil ve doğu ilçelerinde alımlarını sürdürüyor.

Alımlar hız kazanacak

Çaykur tarafından yapılan açıklamada doğu ilçelerinde başlayan yaş çay hasadının sahil kesimleri ve sahil kesimlerine yakın bölgelerde devam ettiği belirtildi. Açıklamada ay içinde yoğunluğun başlanacağı ve kurumun tüm fabrikalarının hazır olduğu belirtildi.

Dubai çay istiyor

Turizm merkezlerinin başında yer alan ve aldığı turist sayısı ile ilk sıralarda yer alan Dubai ye çaykur un ihracat yapmaya hazırlandığı belirtildi.

Dubai de 50 dolayında süper marketi bulunan iş adamının Rize ye gelerek Çaykur Genel Müdürlüğü ile temasa geçtiği ve Türk çayı ile ilgili bilgilendirildiği belirtildi.

Dubaili iş adamının ihracat ile ilgili önümüzdeki günlerde Çaykur ile sözleşme imzalaması bekleniyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN