KAFKASYA HABER

“Sizce bugün Türkiye’nin en önemli sorunu nedir?”

“Sizce bugün Türkiye’nin en önemli sorunu nedir?”
31 views
28 Temmuz 2022 - 22:16

ASAL Araştırma tarafından 3-8 Temmuz 2022 tarihleri arasında 26 ilde yapılan araştırmada vatandaşlara yöneltilen “Sizce bugün Türkiye’nin en önemli sorunu nedir?” sorusuna yüzde 75.4’lük kesim ekonomik sıkıntılar yanıtını verdi.

Aynı soruya yanıt verenlere ikinci olarak “Türkiye’nin sorunlarını hangi siyasi parti çözer?” sorusu yöneltildi. Bu soruya yanıt verenlerin yüzde 30.1’i tercihini AK Parti’den yana kullanırken, yüzde 25.9’luk kesim de Hiçbiri yanıtını verdi.

ASAL Araştırma tarafından, 3-8 Temmuz 2022 tarihleri arasında İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, İzmir, Aydın, Manisa, Bursa, Kocaeli, Ankara, Konya, Antalya, Adana, Hatay, Kırıkkale, Kayseri, Zonguldak, Kastamonu, Samsun, Trabzon, Erzurum, Ağrı, Malatya, Van, Gaziantep, Şanlıurfa ve Mardin dahil 26 ilde yaptığı anket çalışmasında vatandaşlara, “Sizce bugün Türkiye’nin en önemli sorunu nedir?”, “Türkiye’nin sorunlarını hangi siyasi parti çözer?” sorularını yöneltti.

EN ÖNEMLİ SORUN “EKONOMİK SIKINTILAR”

Araştırmaya katılanların yüzde 75.4’ü Türkiye’nin en önemli sorununun Ekonomik Sıkıntılar olduğunu ifade etti. İkinci sırada yüzde 6.2 ile İşsizliğin yer aldığı araştırmada; üçüncü sırada yüzde 4.8 ile Mülteciler, dördüncü sırada yüzde 2.5 ile Eğitim, beşinci sırada yüzde 2.1 ile Terör, altıncı sırada yüzde 1.5 ile Adalet başlığı yer aldı.

Adnan ONAY

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN