KAFKASYA HABER

Güneysu halkı: “Güneysu Camiinde Rant Yeniyor..

Güneysu halkı: “Güneysu Camiinde Rant Yeniyor..
155 views
06 Ağustos 2022 - 10:34

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ın ilçesi Güneysu merkez camisinin 1.5 tonluk kurşunu verilerek Cami kubbesinin alüminyum ile kaplanma çalışmalarının başladığını ifade eden Güneysu’ lular. “Ortada bir rant var. Bu rantı kim yedi” diye sordu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyıp Erdoğan’ ın ilçesi Güneysu merkez camisinin 1.5 tonluk kurşunu verilerek Cami kubbesinin alüminyum ile kaplanma çalışmalarının başladığını ifade eden Güneysu’ lular. “Ortada bir rant var. Bu rantı kim yedi” diye sordu.

ERDOĞAN BU YAPTIĞINIZI DUYSA YÜZÜNÜZE TÜKÜRÜR

Güneysu’ lu vatandaş Muzaffer Hekim: “ Kurşun satılma olayında Hayri Kazancı bana caminin kurşununu değiştiriyorlar, alüminyum yapacaklar dedi. Bunun üzerine ben araştırdım, araştırdığımda buraya 36 ton kurşun var. Kurşunun hurdasının kilosu 35 lira 60 kuruş. 1 trilyon 280 bin kusur liralık kurşun var camide. Alüminyumun tonu 90 milyar. Bir ton alüminyum 400 metre kare yer yapıyor. 2 ton alüminyum 800 metrekare yer yapıyor. Caminin üstünü takas yaptılar. Kurşunu verdiler, alüminyum yapacaklar. İşi Trabzon’ lu bir firmaya verdiler. Bunu defalarca söyledim ki. Kurşunu vereceğinize, kurşunu satın, yapılacağı siz yapın. Tayyıp Erdoğan falan yere bir cami yaptırdı. Üzerini alüminyum yaptı. Tayyıp Erdoğan bunu bilse bunların yüzüne tükürür” dedi

HIRSIZLIĞIN ADINI RANT OLARAK DEĞİŞTİRDİLER

Hekim: “Bana diyorlar ki akrabanın içerisinden olursa da buna akrabamda dâhil her kimse. Onlar güneş havaya İstifoğlu’ dur. Yağmur havaya İstifoğlu değil. Yağmur havaya onlar gölgeye girer. Şimdi burayı öbür dünyaya bu millet karisi arkasına çay götürdü o zaman ki rakamla 280 küsur bin liralık kurşun bu caminin üzerine koydu. Buy taşlar patlasa alüminyum 500 bin liradır. Bunun üzerine belediye başkanına telefon ettim sen şehrin emirisin, bu işe el koy. Teferruatına girmeyeyim, müftüye gideyim. Belediye başkanı binadan çıkıyordu. Bana Muzaffer Abi bu işe rant yok. Hırsızlığı ranta çevirdiler. Adını değiştirdiler. Hırsız demiyorlar da rant diyorlar. Hırsız şuraya ekmek çalan, katrilyonları çalan hırsız değil de rantır. Ondan sonrada Tayyıp Erdoğan’ ı ağıza veriyorlar. Öbür dünyaya buradan mı hesap soracak, yoksa o Trabzonludan mı hesap sorulacak. Sizin bir menfaatiniz yoksa bunu neden Trabzon’ lu ya yedirdiniz. Burayı ettiniz vakıf. Öğretmen lojmana kira veriyor, Polis veriyor Jandarma lojmana kira veriyor. Siz kira veriyor musunuz? Orada ilim öğrenenler Yardım vakfı kurdunuz. Bu Vakıf Güneysu’ dan kime yardım etti, kimin çocuğunu okuttu, bir tane gösteremezler. Sizin bu Vonitin hepsi Tayyıp Erdoğan’ ın akrabaları, neden bunu anlatmıyorsunuz Erdoğan’ a? Bu milletin malıdır. Siz hiç utanmaz mısınız? Benim hocam değil, Müftü de işin içindeyse müftü de benim müftüm değil. Belediye başkanı içerisindeyse o da benim belediye başkanım değil” dedi.

HIRSIZLIK ÖRTBAS EDİLİYOR

İYİ Parti Güneysu İlçe Başkan Vekili Oğuzhan Mamat ise, bu Caminin Güneysu’ nun merkez camisi olduğunu kaydederek, “ Bu Cami hepimizin ortak değeri. Bu cami 50-60 yıl önce yapılmıştır. Şimdi 36 ton kurşunu söküldü. Kurşunların yerine alüminyum bir malzeme kullanılıyor. Bu duruma toplum içinde ciddi bir rahatsızlık var. Bunun mütevelli heyeti ben kafama göre bunu yaptım diyemez. Bu durumun açıklamasını yapmak zorundalar. Öyle bir açıklama da yapmıyorlar. Mutahite verdiklerini soyluyorlar. 36 ton kurşun karşılığında bu malzemeyi uyguladığını soyluyorlar. 36 ton kurşunun hurda değeri yaklaşık 1.5 trilyona yakın bir para. Mütevelli heyetinde saygı duyduğumuz insanları haberdar ettik. Çalışma başlamıştı. Çalışmadan haberleri yoktu. Eski başkan Ahmet Minder’ in de haberi yoktu. Geldiler buraya, çalışmayı durdurdular. Mütevelli heyeti toplandı, sorumlulara gereken cevap verildiği söylendi. Ama toplantıda olan konuşmanın dışarıya yansımayacağını söylediler. Bu durumda benim aklıma tek bir şey geliyor hırsızlığı örtbas ediyorlar. Başka bir şey değil. Bunların açıklama yapma zorundalar. Bunun maliyeti nedir? 1.5 ton kurşun neden mutahite veriliyor. Kim kul hakkı yiyorsa Allah bin belasını versin.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -