KAFKASYA HABER

Yeni Sezon Öncesi Rizespor’a Büyük Destek

Yeni Sezon Öncesi Rizespor’a Büyük Destek
218 views
09 Ağustos 2022 - 14:22

Vali Kemal Çeber, beraberinde kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşları başkanlar ile birlikte yeni sezon öncesi Çaykur Rizespor’u ziyaret ederek, başarılar diledi. Ardından coşkulu bir kalabalığın katılımı ile 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda “ Beraber Beraber, Hayde Beraber” sloganıyla şampiyonluk yolunda birlik ve beraberlik yürüyüşü gerçekleştirildi.

Rize Valisi Kemal Çeber, beraberindekilerle birlikte Süper Toto 1. Lig 2022-2023 sezonu öncesi Çaykur Rizespor Başkanı İbrahim Turgut, Teknik Direktör Bülent Korkmaz ve kulüp yöneticileriyle bir araya geldiler. Ç. Rizespor’un ilimizin marka değerlerinden biri olduğunu ifade eden Vali Çeber, şehrin tüm bileşenleri olarak Ç. Rizespor’un yanında olduklarını vurguladı ve Ankara Keçiörengücü ile oynanacak sezonun ilk maçında takıma başarılar diledi.

Sezon öncesi gerçekleştirilen destek ziyaretlerinin bir gelenek haline geldiğini ifade eden Vali Çeber, “Rize’nin tüm bileşenleri olarak ilimizin en önemli figürlerinden biri olan Rizespor’un yanında olduğumuzu göstermek için her yıl bu ziyaretleri yapıyoruz. Bu hafta lig başlamadan ziyaretimizi gerçekleştirdik. Pandemi dolayısıyla bugün kurum amirlerimizin ve STK başkanlarımızın bir kısmı ile ziyarete geldik. Bu şehrin tüm bileşenleri olarak takımımızın, başkanımızın ve hocamızın yanında olduğumuzu hissettirmeye gayret ettik” dedi.

Rizespor’un başında çok deneyimli bir hocanın olduğunu vurgulayan Vali Çeber, “Takımımızın başında sadece futbolculuğu ile değil, tüm karakteristik özellikleriyle Türk futbolunun efsane isimlerinden biri var. Biz kendisine sonuna kadar güveniyoruz. Kulüp Başkanımız da bu şehrin bir evladı, burada herkesin arkadaşı ve kardeşi olan bir isim.  Rize’de yaşayan bir Kulüp Başkanımız var. Yönetimin hepsine bu şehrin kabul ettiği isimler, şehirle yönetim arasında çok güzel bir sıcaklık var. Bunu bizde hissediyoruz” diye konuştu.

Vali Çeber, Ç. Rizespor’un yerinin Süper Lig olduğunu söyleyerek,” Bu hepimizin ortak fikri. Daha öncede 6-7 kez küme düştük ama yiğit düştüğü yerden kalkar dedik ve tekrar ait olduğumuz yere döndük. Bu senede amaç o. Bu yolda da tüm Rize bileşenleri ve taraftarları olarak Rizespor’umuzun yanındayız. Yeni sezonda takımıza başkanımıza ve hocamıza başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Teknik direktör Bülent Korkmaz, şehrin önde gelenlerinin burada olmasının son derece önemli olduğunu belirterek, “Onların desteği çok önemli. İyi zamanlarda birlik ve beraberlik içinde oluyoruz. Ama önemli olan zor dönemlerde birlik beraberlik içinde olmamızdır. Bunu gerçekleştirirsek istediğimiz hedeflere ulaşırız” dedi.

Bu anlamlı ziyaretten duyduğu mutluluğu ifade ederek, Vali Çeber ve beraberindekilere teşekkür eden Yeşil – Mavi Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı İbrahim Turgut “Tüm şehir halkı ile bütünleşerek tribünlerimizi doldurmak istiyoruz” dedi.

Mehmet Cengiz Tesislerindeki ziyaretin ardından 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında şampiyonluk yolunda “Beraber Beraber Hayde Beraber” sloganıyla birlik ve berberlik yürüyüşü gerçekleştirildi.

Çok sayıda taraftarın katıldığı yürüyüşte bayraklar ve sloganlar eşliğinde renkli görüntüler ortaya çıktı.

Çaykur Rizespor Başkanı İbrahim Turgut, “Bugün taraftarımız ile keyifli bir yürüyüş gerçekleştirdik. Artık lig başlıyor. Dürüst, ilkeli bir sezon geçireceğiz inşallah. Birlik içerisinde olursak daha güçlü, daha hızlı basamakları çıkacağımıza inanıyorum” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -