KAFKASYA HABER

4 Stajyer avukat resmi belgelerini aldı

4 Stajyer avukat resmi belgelerini aldı
206 views
08 Eylül 2022 - 18:42

Rize Baro Başkanı Ümit Peçe son yıllarda avukatlık mesleğine ilginin büyük olduğunu belirterek “ Stajyerlik süresini tamamlayan arkadaşlarımız aramıza katıldı, kendilerine meslek hayatlarında başarılar dilerim” dedi

Rize Barosunda düzenlenen törende Baro Başkanı Ümit Peçe stajyerlik süresini tamamlayan 4 avukat adayının belgesini imzalayarak resmi avukatlık unvanına kavuşmalarını sağladı.

Hukuk fakültesini tamamlayarak Rize de çeşitli avukatların yanında Stajyerlik sürelerini tamamlayan Stajyer avukatlar Beyza Tüfekçi, Kerem Sarıhan, Sümeyya Peçe ve Hayrunnisa Yüce ye baro da düzenlenen yemin töreninin ardından ruhsatları teslim edildi.

Rize Baro Başkanı Ümit Peçe burada yaptığı konuşmada avukatlık mesleğinin son yıllarda büyük ilgi gördüğünü belirterek “ Mesleğimize son yıllarda ilgi büyük, yeni mesleğe katılan arkadaşlarımıza meslek yaşamlarında başarılar dilerim, Avukatlık mesleği sorumluluğu büyük olan bir meslektir. Bu meslekte hem insanları huzura kavuşturacaksın, hem adlı yönden haklarını savunacaksın. Avukatlık mesleği sürekli yenilik isteyen bir meslek ve bu meslek sürekli yeniliklerin takıp edilmesi bir meslek, mesleğe katılan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -