KAFKASYA HABER

HOPA VE ARHAVİ DOĞAL GAZA KAVUŞUYOR…

HOPA VE ARHAVİ DOĞAL GAZA KAVUŞUYOR…
174 views
26 Eylül 2022 - 15:29

Hopa ve Arhavi için büyük önem arz eden ve halkımız tarafından sabırsızlıkla beklenen doğal gazın ilçelere getirilmesi konusunda önemli adımlar atıldı.

Çalışmaların üç ay içerisinde başlaması planlanıyor.

 

Hayati Akbaş

ARHAVİ-Hopa ve Arhavi için büyük önem arz eden ve halkımız tarafından sabırsızlıkla beklenen doğal gazın ilçelere getirilmesi konusunda önemli adımlar atıldı.

Çalışmaların üç ay içerisinde başlaması planlanıyor.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Doğal Gaz Piyasası Daire Başkanlığı tarafından doğalgaz arzı sağlanması planlanan yerleşim yerlerine Hopa ve Arhavi’de dahil edildi.

Arhavi’ye getirilecek doğalgaz ile ilgili olarak Arhavi Belediyesi Eylül ayı olağan toplantısında gerekli kararlar alınmış olup, yüklenici firmaya ile gerekli eşgüdüm sağlanarak, alt yapı çalışmaları ve yapılacak kazılar sonrasında yüzey kaplama çalışmalarının Arhavi Belediyesi tarafından yapılacağı kararı alındı.

Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “halkımız tarafından sabırsızlıkla beklenen doğal gazın ilçemize gelecek olmasından duyduğu memnuniyeti” dile getirdi.

Başkan Kurdoğlu; “gerek kış aylarındaki oluşan hava kirliliği, gerekse katı yakıt fiyatlarındaki yükseliş nedeni ile ilçemizin doğalgaza kavuşacak olması çok önemli bir gelişmedir. Arhavi belediyesi olarak yüklenici firmayla eşgüdüm içerisinde çalışarak doğalgazın hanelere ulaşmasını kolaylaştıracağız. Aynı zamanda kazılar sonrasında zemin kaplama çalışmaları da belediyemiz tarafından yapılacaktır. Doğalgaz Arhavi’mize, halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -