KAFKASYA HABER

Gıda-İş Genel Başkanı Aslan Âmâsız, fakatsız, ayrımsız tüm Çaykur mevsimlik işçilerine kadro verilmeli”

Gıda-İş Genel Başkanı Aslan Âmâsız, fakatsız, ayrımsız tüm Çaykur mevsimlik işçilerine kadro verilmeli”
174 views
11 Ekim 2022 - 18:37

DİSK Yönetim Kurulu Üyesi ve Gıda-İş Sendikası Genel Başkanı Seyit Aslan Çaykur’ da çalışan işçilerin hiç bir şart sunulmadan kadroya geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Amasız, fakatsız, ayrımsız tüm Çaykur mevsimlik işçilerine kadro verilmelidir diyen Gıda-İş Sendikası Genel Başkanı Seyit Aslan yaptığı açıklamada: “Yıllardır mevsimlik çalışan ve mevsimlik yaşamak zorunda kalan Çaykur işçilerini kadro talebi yakıcı biçimde sürmektedir. İktidarın ve yetkili sendikanın top çevirerek, topu taca atarak Çaykur işçilerini oyalaması, kadro çalışması yapılıyormuş gibi gösterilmesi kabul edilemez.

 Sendika olarak yıllardır her platformda mevsimlik Çaykur işçilerinin sorunlarını dile getirdik, getirmeye devam edeceğiz. Mevsimlik Çaykur işçilerinin kadroya geçmesi için ilk adımları attığımızda iktidar kadro sorununu çözmek yerine çalışma süresini uzatmış kadro talebini geri itmişti. Bıkmadan yılmadan kadro meselesini güncel tuttuk ve gündemden düşürmedi. Yapmış olduğumuz çalışmalara seyirci kalanlar, kadro yerine süreyi uzattık diyenler işçilere gerçekleri söylemedikleri gibi işçileri oyalayarak zaman kazanmaya çalışıyorlar

Bir kez daha Çaykur işçilerinin kadro talebi karşısında kapalı kapılar ardında süren pazarlıklar işçilere yarar getirmediği gibi kadroda getirmiyor. Amasız, fakatsız, ayrımsız bütün Çaykur işçilerine kadro talep ediyoruz. Çaykur da taşeronun son bulmasını istiyoruz. Çaykurda işçileri bölen her türden çalışma biçiminin son bulması gerektiğini söylüyoruz. Bütün bunların gerçekleşmesi ise rica ve minnetle olacak değildir. Olsaydı bu güne kadar olurdu. Burada yapılması gereken hiçbir pazarlık yapmadan tüm Çaykur işçilerinin kadroya alınması ve güvenceli çalışmasının önünün açılmasıdır. Mevcut yetkili sendika bugüne kadar kadro talebiyle ilgili hiçbir şey yapmadığı gibi, sürekli işçilere bekleyin diyerek oyalamıştır. İktidar ne verdiyse ona razı olmuştur.

Çaykur işçilerine çağrımız, bu anlayışla, bu tutumla Çaykur işçileri kadro hakkı kazanamaz. İktidarın koltuğu altında, Çaykur Genel Müdürlüğünden rica, minnetle kadro verilmez. Mevsimlik işçilerin taleplerini ifade edecekleri araçları yaratmak gerekiyor. İşçilerin sokağa inerek taleplerini haykırması gerekiyor. Sendika olarak Çaykur işçilerinin kadro mücadelesi karşısında bu güne kadar görevlerimiz eksik-fazla yapmaya çalıştık, bundan sonrada yapmaya çalışacağız. Çaykur işçileri kadro talebini elde edinceye kadar birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz. Çaykıur’ da çalışan tüm işçilere çağrımız, kadro mücadelesinde sendikamız dün olduğu gibi, bugünde işçilerin yanında olacaktır. Çaykurda kadro talebiyle ilgili yapacağımız çalışmalara destek olmaya ve birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz. Amasız, fakatsız, ayrımsız tüm Çaykur mevsimlik işçilerine kadro” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN