KAFKASYA HABER

Kandemir, “Mevsimlik İşçilerin Kadro Sorununun Giderilmesine Çalışıyoruz”

Kandemir, “Mevsimlik İşçilerin Kadro Sorununun Giderilmesine Çalışıyoruz”
147 views
13 Ekim 2022 - 19:58

Öz Gıda İş Sendikası Doğu karadeniz Rize Şube Başkanı Fatih Kandemir, mevsimlik işçilerin kadro sorununu her zaman gündemde tuttuklarını söyledi

 

Öz Gıda İş Sendikası Doğu Karadeniz Rize Şube Başkanı Fatih Kandemir yaptığı açıklamada, “ÇAYKUR’daki Mevsimlik işçilerin kadro sorunu Türkiye gündeminin ilk sıralarında yer almaya devam ediyor. Mevsimlik işçiler neredeyse ömür boyu çalışsalar bile prim gün sayısını tamamlayamadıkları için emekli olamıyorlar, çalışmadıkları süre içerisinde iş akitleri askıda olduğu için işsiz sayılmıyorlar, işsiz sayılmadıkları için de işsizlik ödeneğinden yararlanamıyorlar. Öz Gıda İş Sendikası olarak bugün burada Çaykur’da çalışan Mevsimlik İşçilerimiz adına hükümetimizden kadro talebinde bulunuyoruz” dedi.

Başkan Kandemir, “Çaykur‘da çalışan mevsimlik işçiler kadroya geçerek kimseye muhtaç olmadan rızkını kazanmak istiyor. Çaykur’da çalışan Mevsimlik işçiler kadro istiyor. Mevsimlik işçiler uzun zamandan beri büyük bir eşitsizlik ve ayrımcılığa maruz bırakılıyor. Bu konuda Hükümetin yetkili organları tarafından yapılacağı söylenen düzenlemelerden Çaykur da çalışan mevsimlik işçiler kapsam dışında bırakılmasın ayrımcılık yapılmasın istiyoruz.Başkan Kandemir, “Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Öz Gıda İş Sendikası Genel Başkanımız Mehmet Şahin, Genel Başkan Yardımcılarımız Tevfik Ali Hançeroğlu, Sultan Murat Karadağ ve D.Karadeniz Rize Şube Başkanlığımız öncelikle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Vedat Bilgin ile birçok kez görüşerek Mevsimlik işçilerin kadro sorununun çözümü ve özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda dosya takdim etmiş ve çözüm talebinde bulunmuşlardır.  Ayrıca Ak Parti Genel Başkan Yardımcımız Hayati Yazıcı, Rize Milletvekillerimiz Osman Aşkın Bak, Muhammet Avcı ve Ak Parti İl Başkanımız İshak Alim’ e de kapsamlı dosya hazırlanarak destekleri istenmiştir” dedi.

Başkan Kandemir, “Bunun üzerine Ak Parti Genel Başkan Yardımcımız Hayati Yazıcı, Rize Milletvekillerimiz Osman Aşkın Bak, Muhammet Avcı ve Ak Parti Rize İl Başkanımız İshak Alim, gerekli görüşmeleri defaatle yaparak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Vedat Bilgin ve tüm muhataplarına sorunları aktarmış çözüm talebinde ısrarla bulunmuşlardır. Bu görüşmeler kesintisiz olarak devam etmektedir. Buradan bir kez daha Mevsimlik İşçiler adına kendilerine teşekkür ediyoruz.  Mevsimlik İşçilerimizin günün ekonomik ve sosyal koşullarına göre insanca yaşamasını mümkün kılacak, insanlık onuruyla bağdaşacak bir şekilde yaşayabilmesine imkân tanıyacak bir düzenlemenin gerekli olduğu talebimizi bir kez daha yineliyor, ÇAYKUR mevsimlik işçisine kadro talebimizi tekrar ediyoruz. Öz Gıda İş Sendikası, D.Karadeniz Rize Şube Başkanlığımızla birlikte her zaman işçinin, emekçinin, alın teri dökenlerin yanındadır. Mevsimlik işçilerimiz adına mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -