KAFKASYA HABER

İYİ Parti Rize’ de Gönül Er Depremi

İYİ Parti Rize’ de Gönül Er Depremi
319 views
14 Ekim 2022 - 17:43

İki yıldır Rize İYİ Parti de sorunlar bitmiyor. İlçe başkanları ve birçok il yönetim kurulu üyesinin imza vererek İl başkanı Ayşegül Özyanık’ ı görevden alınmasını istemesinden sonra kaynayan kazan merkez ilçe başkanı Gönül Er’ in görevden alınmasıyla sonuçlandı

İyi Parti Rize il örgütünde bilinen ayak oyunları bitmek bilmiyor. İddialara göre il başkanı Ayşegül Özyanık önce Merkez ilçe yönetim kurulu üyelerini önce istifa ettirildi ardından başkan Gönül Er’i görevden alınmasını sağladı. Hayata geçirilen bu anti demokratik yöntem İyi parti içerisinde adeta deprem etkisi yaptı. Bazı ilçe başkanları yapılanların yanlış olduğuna vurgu yaparak Gönül Er’in yanında durmaya devam edeceklerini ifade etti.

.

Kendinsin de il başkanlığından istifa ettiği iddialarına ise Özyanık “kim çıkarıyor bu dedikoduları böyle bir şey söz konusu değil” dedi.

İyi Parti Rize il örgütünde tartışmalar ve ayak oyunları bitmiyor. İl Başkanı Ayşegül Özyanık’ ın çalışmak istemediği merkez ilçe başkanı Gönül Er genel merkezin talimatıyla görevden alındı. Gönül Er’in yerine İsmail Keskin merkez ilçe başkanlığına atandı.

Gönül Er’in görevden alındığı iddiaları partide adeta deprem yarattı. Birçok ilçe başkanı partinin olağan üstü kongre süreci başlattığı bir süreçte merkez ilçe başkanı Gönül Er’in görevden alınması ve yerine İsmail Keskin’in atanmasının kabul edilemez bir durum olduğunu, partide son aylarda yoğun bir üye kaydı kazandıran başarılı olan bir başkanın görevden alınması parti açısından hiçte hoş bir durum oluşturmadı. Gelecek ay yapılacak ilçe ve il kongreleri seçimlerinde Gönül Er’in yanında olmaya devam edeceklerini kaydettiler.

Bilindiği gibi İyi Parti Rize il başkanı Ayşegül Özyanık ‘ın görevden alınması için imza toplayan 11 ilçe başkanıyla birlikte merkez ilçe başkanı Gönül Er imza atan isimlerden biriydi. İyi parti genel merkezinin geçen ay olağan üstü kongre kararı alması sonrası örgütlerde kongre çalışmaları başlamış, Rize iyi parti de ise il başkanı Özyanık’ a karşı olan merkez ilçe başkanı Er’in delege üzerinde ciddi bir etkinliğe sahip olduğu, bu nedenle il başkanı Ayşegül Özyanık ’ın aday olacağı il kongresi öncesi Er’in görevden alınması için büyük çaba içerisine girdiği biliniyordu

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -