KAFKASYA HABER

Çaykur’ da Bizim, Kadroda Bizim!

Çaykur’ da Bizim, Kadroda Bizim!
140 views
17 Ekim 2022 - 18:52

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak Çaykur işçilerinin kadroya alınmasıyla ilgili bir açıklama yaptı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan yardımcısı Cemil Çolak açıklamasında, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamada 90 bini aşan mevsimlik ve geçici işçinin kadroya alınması müjdesini vererek işçilerin umudu oldu. Bölge ekonomisindeki katkısı göz ardı edilmeyecek olan 10 bine yakın Çaykur mevsimlik işçileri de bu müjde üzerine; “bizlerin çektiği sıkıntıya çözüm üreten birileri var” diyerek beklenti içerisine girdiler. Sayın Bakan Bilgin’in yaptığı açıklamadan sonra gelişen olaylar silsilesinden ortaya çıkan sonuç ise Çaykur mevsimlik işçilerinin bundan faydalanamadığı oldu ve bu açıklama “hayal kırıklığı” olarak tarihe altın harflerle işlendi” dedi.

Çolak, “Çaykur bünyesinde, Tarım Bakanlığı tarafından finanse edilen, budama projeleri için istihdam edilen Ziraat mühendislerinden sağlık raporu alıp tayin olan ve emekli olanlardan doğan kadrolara mevsimlik çay eksperleri yerleştirilerek budama projeleri gerçekleştiriliyor. Kadrolarda boşluklar devam ederken proje fedakâr Rizeli mevsimlik işçiler ile tamamlanıyor, ama kadroya alma konusunda yetkililer susmayı tercih ediyor.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -