KAFKASYA HABER

Beş Siyasi Partiye 4.5 Milyar Lira El İnsaf!

Beş Siyasi Partiye 4.5 Milyar Lira El İnsaf!
236 views
19 Ekim 2022 - 20:36

BBP Rize Merkez ilçe başkanı Abdulkadir Usta Beş siyasi partiye yılda 4.5 milyar para ödendiğini belirterek bu paranın ödenmemesini istedi

 

 

BBP Rize Merkez ilçe başkanı Abdulkadir Usta açıklamasında, “Büyük Birlik Partimiz Devletin ve Milletin Partisidir, Genel Başkanımız Sayın Mustafa DESTİCİ siyasi Partilere yapılan seçim yardımlarını her seferinde sert bir şekilde eleştirmiş ve tepki koymuştu.  Beş siyasi Partiye 2022 yılı hazine yardımı olarak 645 milyon TL için adeta birer siyasi holdinge dönüştüler, El İnsaf. İfadeleri ile milletimizin haklı tepkisinin sesi olmuştu” dedi.

Başkan Usta, “2023 seçimleri dolayısı ile gelecek yıl Ocak ayında bu beş siyasi Partiye 4.5 Milyar TL yardım yapılması kararını Aziz Milletimizin takdirine bırakıyoruz. Ülke olarak ekonomide zor zamanlardan geçtiğimiz bu dönemde, milletimize tasarruf tedbirleri almaya teşvik ederken, halk yüksek enflasyon ile hayat pahalılığı içinde geçim derdine düşmüşken,  Beş siyasi Partiye 7 kat hazine yardımı asla kabul edilemez. Siyaset hizmet ve gönül işidir, bizler 30 yıllık siyasi hayatımız boyunca kendi üyelerimizin aidatları ile nasıl ayakta isek, sizleri de buna davet ediyoruz” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -