KAFKASYA HABER

Doğalgaza zam var Yaş Çay destekleme primlerine yok.

Doğalgaza zam var Yaş Çay destekleme primlerine yok.
154 views
03 Kasım 2022 - 20:28

​​​​​​​CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz, yaptığı açıklamada doğalgaza zam yapanların çay destekleme primine zam yapmadığını kaydetti

CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz, doğalgaz zamları ile ilgili yaptığı açıklamada, “ Piyasası Denetleme Kurulu(EPDK) AKSA Karadeniz Doğalgaz ’ın perakende satış fiyatını güncelleyerek değişik kademelerde olmak üzere % 123 ile % 289 oranında artırdı” dedi

Vatandaşlarımızı daha kış başlamadan üşütmeye başladılar.

Başkan Deniz, “Sarayın yaptığı zamların ardı arkası kesilmiyor. Kış gelmeye başlayınca zamlarda artmaya başlıyor. Elektrik fiyatlarında ki aşırı artışlar bu senede devam edecek gözüküyor. Vatandaşlarımız, esnafımız elektrik parasını ödemekte zorlanırken şimdi de doğalgaz faturalarını ödemekte zorlanacaklar. Aydınlanamayan vatandaşlarımız şimdide ısınamayacak” dedi.

Başkan Deniz, “Her şeye zam yapan AKP Hükümeti Yalnızca Çay Üreticilerine Verecekleri Destekleme Primine Zam Yapmamaktadır.

Daha önce de dile getirmiştik yaşanan ve devam eden yüksek enflasyon nedenlerine Yaş Çay destekleme primleri en az 1 TL’ye yükseltilmeli ve 2022 yılı sonuna kadar ödenmelidir. Çağrımızı yapıyoruz ve bir kez daha tekrar ediyoruz. Doğalgaz zamları geri alınmalıdır. Yaş Çay Destekleme primleri ne az 1 TL’ye yükseltilmeli ve 2022 yılı sonuna kadar ödenmelidir” dedi.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -