KAFKASYA HABER

Rize Sağlık Müdürlüğünden Çocuk Ruh Sağlığı Alanında Türkiye’ye Örnek Proje

Rize Sağlık Müdürlüğünden Çocuk Ruh Sağlığı Alanında Türkiye’ye Örnek Proje
144 views
08 Kasım 2022 - 9:22

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen “Rize İl Sağlık Müdürlüğü Mesleki Çalışanlarına Yönelik Wisc-R Yapılandırılmış Psikolojik Danışmanlık Eğitimi” projesi Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezinde 30 mesleki personelin katılımıyla başladı.

Rize Personel Eğitim Merkezinde gerçekleşecek ve çocuk ruh sağlığı alanında Türkiye’ye örnek olacak olan eğitimin açılış programına Rize Personel Eğitim Merkezi Başkanı Necati Kurçenli, Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Op.Dr. Seçkin Karaoğlu ile ilgili şube müdürleri ve personeller katıldı.

Rize İl Sağlık Müdürlüğü Ruh Sağlığı Biriminde görevli Uzman Salih Yıldırım ve Sosyal Çalışmacı Emre Avcı koordinatörlüğünde girişimcilik ve genç istihdamı teknik destek programı kapsamında sunulan “Rize İl Sağlık Müdürlüğü Mesleki Çalışanlarına Yönelik Wisc-R Yapılandırılmış Psikolojik Danışmanlık Eğitimi” projesi Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ajansından destek almayı hak kazanan proje 30 mesleki personelinin katılımıyla Rize Personel Eğitim Merkezinde beş gün boyunca sürecek.

Ruh sağlığı alanında hizmet sunan meslek elemanlarının katılacağı eğitimde psikolog ünvanlı personeller “Wisc-R Yapılandırılmış Psikolojik Danışmanlık Eğitimi’’, “Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Eğitimi” ve “Oyun Terapisi Eğitimi”; çocuk gelişimci ve sosyal çalışmacı ünvanlı personeller ise “Çocuk Testleri Eğitimi”, “Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Eğitimi” ve “Oyun Terapisi Eğitimi” olmak üzere toplam 40 saatlik sertifikalı eğitim programlarına katılım sağlayıp testleri uygulayıcı sertifikaları almaya hak kazanacaktır.

İlimizdeki sağlık tesislerimizde çalışan mesleki personellere bu proje kapsamında uygulanan eğitim programları ile yetkinliklerini arttırarak birçok alanda uygulayıcı konuma getirilecektir. Türkiye çapında örnek olacağını düşündüğümüz bu proje ile çocuklarımız daha yetkin personeller ile bir araya gelerek gerekli görünen zeka testleri uygulanması ve terapi alma imkanına ücretsiz bir şekilde sağlık tesislerimizde kavuşacaktır.
+++

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -