KAFKASYA HABER

Rize İl Genel Meclisi Çay Çarşısında Toplandı

Rize İl Genel Meclisi Çay Çarşısında Toplandı
113 views
09 Kasım 2022 - 10:38

 

Rize İl Genel Meclisi, Meclis Başkanı İbrahim Türüt başkanlığında Rize’nin simgesi haline gelen Çay Bardağının yer aldığı Çay Çarşısında toplandı.

Rize İlMeclisi Kasım toplantılarının 6. Birleşimine İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı, Çay Çarşısı Genel Müdürü Hasan Önder, İl Genel Meclisi Üyeleri ve Birim Müdürleri katıldı.

Toplantıda gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Çay Çarşısı Genel Müdürü Hasan Önder Çay Turizmi ve Çay Çarşısıyla ilgili bilgilendirme amaçlı bir slayt gösterisi gerçekleştirdi.

Meclis Başkanı İbrahim Türüt, toplantının son bölümünde yaptığı konuşmada Rize’nin gözde turizm mekanlarından olan Çay Çarşısında toplantımızı yapmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade ederek “il genel meclisi üyelerimizin çay çarşısını yakından görmesi ve bu güzide mekanın tanıtımına bir nebze katkı sunmak için meclis toplantılarımızın bir birleşimini burada gerçekleştirdik. Türk Çayı’nın daha etkin tanıtımını sağlamak, tüketici gruplarına farklı özellik ve kalite normlarında yer alan çay ürünlerini tadımı ve satışını sağlamak, çay işletmelerinin pazarlama kapasitelerini geliştirmek ve bunlara bağlı olarak ilimizi ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısını artırarak turizmden elde edilen gelirleri artırma amacıyla yapılan çay çarşımızın ilimize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca bize bu güzel ortamı hazırlayıp en iyi şekilde misafir eden Çay Çarşısı Genel Müdürümüz Hasan Önder ve ekibine teşekkür ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Toplantının akabinde Çay Çarşısını gezerek Genel Müdür Hasan Önder’den bilgi alan Başkan Türüt ve İl Genel Meclisi Üyeleri, 3D ortamında izleyicilere sunulan çayın dünü, bugünü, tarladan bahçeye uzanan serüvenini ve Rize turizmini konu alan filmi izledi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -