KAFKASYA HABER

Vali Çeber, Engelsiz Yaşam Merkezini Ziyaret Etti

Vali Çeber, Engelsiz Yaşam Merkezini Ziyaret Etti
100 views
10 Kasım 2022 - 13:03

Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ile birlikte Rize Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.
Vali Çeber ve Belediye Başkanı Metin, Camiönü Mahallesinde Rize Belediyesi tarafından özel gereksinimli bireylerin hayata adapte olabilmeleri ve eğitimlerini devam ettirebilmeleri amacıyla açtığı Engelsiz Yaşam Merkezi’ni gezerek yetkililerden bilgiler aldılar. Eğitim gören engelli bireylerle bir araya gelerek sohbet ettiler. Kendilerinde istek ve taleplerinin olup olmadığını sorarak her zaman onların yanlarında olduklarını ifade ettiler.
Vali Çeber ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, içerisindeki sosyal donatı alanları, sınıflar ve atölyelerle tam teşekkülü bir merkezin Rize’ye kazandırıldığını ifade ederek, “Bu eserde emeği geçen Rize Belediyemizi tebrik ediyorum. Çok güzel bir mekân olmuş. Sosyal Belediyecilik anlayışıyla inşa edilmiş bu bina engelli bireylerimiz için önemli bir merkez olacak. Her defasında önemle üzerinde durduğumuz bir ve beraber olma anlayışına toplumumuzun hiçbir ferdini ayırt etmeksizin sahip çıkıldığını göstermesi noktasında da önemli bir hizmet hayata geçirilmiş.
Burayı gezdiğimizde engelli vatandaşlarımızın yüzündeki tebessümü görmek bizleri çok mutlu ediyor. Eğitimden sağlığa, iş ve mesleki rehabilitasyondan, kültür ve sanata ihtiyacı olan özel gereksinime sahip vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü için her zaman yanlarında olmaya gayret ediyoruz” dedi.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -