KAFKASYA HABER

Marmaris’te Rize mandalinası bahçesi kuruldu

Marmaris’te Rize mandalinası bahçesi kuruldu
185 views
11 Kasım 2022 - 19:52

Çay Üreticileri Dayanışma Derneği ve Merkez Muhtarları Derneği Rize Valiliğinin desteği ile 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinliği kapsamında Muğla’nın Marmaris ilçesi Hisarönü mahallesinde Rize Mandalinası fidanı dikti.
Etkinlik kapsamında bin 453 km uzaklıktaki Rize’den getirilen bin 453 adet mandalina fidanı Marmaris ilçesinde toprakla buluştu. Rize Çay Üreticileri Derneği Başkanı Mustafa Mavi, Merkez Muhtarlar Derneği Başkanı İrfan Kaya ve Başkan Vekili Abdullah Şentürk, bu yıl “Türkiye Yüzyılına Nefes” temasıyla gerçekleştirilen 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü” etkinliği kapsamında Marmaris’te Rize Mandalinası örnek Bahçesi kurarak, çay gibi değerli bir nimeti Rize’ye kazandıran aslen Muğlalı olan rahmetli Zihni Derin’in memleketine Rize mandalinası ve portakalı dikerek onu yad ettiklerini ifade ettiler.
Hisarönülü vatandaşlar Fidan dikim etkinliği dolayısıyla emeği geçenler ve tüm Rize halkına teşekkür ederken, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü’nden Doç Dr. Kezban Yazıcı’nın buranın bir deneme bahçesi olacağı yönünde çalışma yapılacağını belirtmesi de kendilerini ayrıca sevindirdin söylediler.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -